Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie będzie podwyżki za wywóz odpadów w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Ceny za wywóz odpadów w Wodzisławiu Śląskim nie pójdą w górę. Przez najbliższe dwa lata pozostaną na tym samym poziomie. Optymistyczne informacje, to efekt rozpatrzenia ofert w przetargu na zagospodarowanie odpadów.

Jeżeli mieszkańcy będą kompostować odpady, zapłacą jeszcze mniej. Mówił o tym w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Mieczysław Kieca:

Taka jest moja propozycja, którą na wrzesień przedkładam Radzie Miasta Wodzisławia Śląskiego. Wręcz zapłacą mniej. Wodzisławianie, którzy decydują się na kompostowanie będą mieli zniżkę w dotychczasowej opłacie za śmieci.

Radio 90: Była groźba wzrostu cen…

Była groźba. Obserwujemy ją jednoznacznie. W Wodzisławiu udało nam się zrobić coś takiego, że rok do roku jesteśmy lepsi jeżeli chodzi o zmniejszenie wydatków rodziny na tzw. usługi komunalne o 70 miejsc do przodu na prawie 350 miast powiatowych. Najważniejsze jest to, że prowadzone działania doprowadziły do tego, że złożyłem radzie propozycję – dwa lata bez podwyżki cen śmieci.

Zgodnie z przepisami gminie nie wolno dopłacać do wywozu śmieci, nie może też na nich zarabiać. Stawka po przetargu jest zatem skalkulowaną przez rynek.

Ostateczną decyzję w sprawie cen za wywóz odpadów, jeszcze we wrześniu podejmie Rada Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022