Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nie będzie porodówki w szpitalu w Rydułtowach?

Facebook Twitter

Przeniesienie porodówki z Rydułtów do Wodzisławia oraz oddziału dziecięcego z wodzisławskiej do rydułtowskiej lecznicy - to tylko niektóre punkty planu naprawczego dla wodzisławskiego szpitala. Sytuacja finansowa placówki jest fatalna.

W roku 2014 strata do pokrycia wynosi 7 mln złotych. Miesięcznie szpital traci blisko 300 tysięcy złotych. Dlatego też Zarząd Powiatu Wodzisławskiego zobowiązał dyrektor Bożenę Capek do przedstawienia planu naprawczego. Do tej pory szpital szukał oszczędności w restrukturyzacji zatrudnienia w kuchni czy pralni. Teraz przyszedł czas na łączenie oddziałów – mówi Arkadiuszowi Żabce dyrektor Capek:

Przeniesienie oddziału położniczego z rydułtowskiego do wodzisławskiego szpitala spotkało się z protestem środowiska skupionego wokół rydułtowskiej lecznicy. Na ostatniej sesji Rady Miasta w Rydułtowach swój sprzeciw wyrazili między innymi samorządowcy – CZYTAJ WIĘCEJ. Zdaniem dyrektor Capek połączenie oddziałów położniczych nie wpłynie na jakość świadczonych usług:

Podkreślmy, że propozycja przygotowana przez dyrektor Bożenę Capek gwarantuje utrzymanie aktualnego zatrudnienia w obu placówkach. Decyzję co dalej ma podjąć specjalny zespół, a potem Rada Powiatu Wodzisławskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj