Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie było winy kierowcy

Facebook Twitter

Zapis monitoringu pokazuje, że kierowca nikogo nie wyrzucił z autobusu, ale grzecznie matce zwrócił uwagę - informuje nas Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku, który przeanalizował zapis z monitoringu.

Na początku listopada mówiliśmy o bulwersującym zachowaniu kierowcy, do jakiego miało dojść w jednym z autobusów. Teraz swoją wersję przedstawia ZTZ. Autobusem podróżowała matka z niepełnosprawnym dzieckiem, które głośno się zachowywało. Na przystanku 'sąd śródmieście’ opuściła pojazd. Czy została wyrzucona, czy też nie ? Dwa tygodnie temu ZTZ nie potrafił odpowiedzieć na te pytania. Dziś już tak.

Po przeanalizowaniu zapisu wideo, w którym także zarejestrowany był dźwięk, Łukasz Kosobucki, dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku mówi, że nie padły słowa, w których kierowca nakazałby opuszczenie pojazdu przez kobietę z dzieckiem. Kierowca nie wychodząc z kabiny, poprosił kilkukrotnie pasażerkę o uspokojenie dziecka, z uwagi na fakt, że utrudnia mu to prowadzenie pojazdu. Również związek zawodowy komunikacji miejskiej i transportu podkreśla, że kierowca grzecznie zwrócił matce uwagę. Jak mówią to doświadczony pracownik i nigdy nie było na niego skarg.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022