Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie chcą żyć pod napięciem. Dzisiaj protest mieszkańców Ruptawy

Facebook Twitter

Nie chcemy żyć w polu elektromagnetycznym - mówią mieszkańcy jastrzębskiej dzielnicy Ruptawa, którzy na dziś (30.03.) zaplanowali protest. Nie zgadzają się, by przez ich sołectwo przebiegały dwie linie wysokiego napięcia.

Postawienie linii planują Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Podzielą one sołectwo na dwie części. Mają biec od Jastrzębia wzdłuż ulicy Cieszyńskiej w stronę ulicy Libowiec i dalej przez Ruptawę w kierunku Pielgrzymowic. Jak informuje sołtys wsi Ruptawa, Dorota Ledwoń, w zawiązku z planowaną inwestycją ma zostać wyburzonych 10 domów, a linia będzie przechodziła w bliskiej odległości od kilkunastu budynków. Część z nich może nawet znaleźć się w wyznaczonym na 35 metrów pasie ochronnym.

Mamy świadomość, że w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego taka inwestycja była zapisana, ale mowa była o jednej linii, a nie dwóch. Tak naprawdę nie chcemy żadnej, boimy się o nasze zdrowie

– mówi Ledwoń. Dlatego mieszkańcy Ruptawy będą protestowali przed hotelem Dąbrówka w Jastrzębiu, bo tam mają się odbyć zaplanowane przez inwestora konsultacje społeczne w sprawie budowy linii.

Początek protestu mieszkańców Ruptawy dziś (30.03.) o godzinie 16.00.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022