Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie da się przejść obok niego obojętnie. Ford Mustang Mach-E testowany w warunkach miejskich [materiał partnera]

Facebook Twitter

Nowy samochód dobrze wygląda w salonie, ale ważne jest też, aby sprawdzał się w warunkach miejskich. To na mieście nasza bryka powinna być funkcjonalna, zwinna i w pełni dopasowana do nowoczesnego stylu życia. Jak jest z Mustangiem Mach-E? Umówiliśmy się na jazdę testową w firmie Ren-Car i ruszyliśmy ulicami Rybnika.

Funkcjonalność

Żeby coś było funkcjonalne, musi być silne i szybkie. Taki jest Mustang Mach-E. Imponujące przyspieszenie oraz doskonałe prowadzenie to główne cechy tego samochodu. W podstawowej wersji zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 5,1 sekundy. Wersja GT to dawka jeszcze większych wrażeń. Zaledwie 3,7 do 100 km/h!

Trzeba też wspomnieć o zasięgu, to nawet 610 km na pełnym ładowaniu. Dla ludzi ceniących rozwiązania praktyczne, to niezwykle ważny atut tego samochodu. Także na stacjach paliw możemy załadować go szybko, a w tej wolnej chwili przejrzeć prasę i wypić coś dobrego.

Mustang Mach-E jest SUV-em, siedzi się w nim na podwyższeniu co daje nam lepszą widoczność na drodze, oraz bardziej precyzyjne panowanie nad jazdą.

Samochód jest przestrzenny i przygotowany do jazdy w wiele osób. Dobrze się prezentuje, gdy prowadzi go jedna osoba, a także, gdy podróżuje nim cała rodzina.

Jest to auto bardzo ciche, co dla mnie jest bardzo istotnym elementem. W takiego typu samochodach bardzo dobrze słychać muzykę. Można na niskim poziomie głośności wysłuchać wiadomości w radiu czy oddać swoją wyobraźnię piosenkom. Każdy meloman wie, że właściwy odbiór muzyki jest właśnie, kiedy może być odtworzona umiarkowanie cicho bez jakichkolwiek odgłosów wokoło.

Bezpieczeństwo

Mustang Mach-E wyposażony jest w nowoczesne technologie mające na celu ochronę kierowcy i pasażerów. Zainteresowało mnie to, że pakiet wielu bezpiecznych rozwiązań dostępny jest już we wszystkich wersjach wyposażenia. Aby dowiedzieć się więcej, najlepiej umówić się w autoryzowanym salonie Forda Ren-Car w Rybniku na rozmowę.

Warto zwrócić uwagę na system zapobiegający kolizjom (pre-Collision Assist). Monitoruje przestrzeń przed samochodem i w razie potrzeby ostrzega kierowcę, a jeśli ten nie zareaguje, automatycznie uruchamia układ hamulcowy. Dodatkowo bezpieczną jazdę zapewni nam system (Evasive Steering Assist), czyli układ wspomagający omijanie przeszkód.

Martwe pole w lusterku, znacie ten problem? Z tym samochodem może już odejść w zapomnienie. W Mustangu Mach-E nie zabrakło systemu monitorowania martwego pola widzenia w lusterku (Blind Spot Information). Odbywa się za pomocą diod wbudowanych w lusterka zewnętrzne. System alarmuje o nadjeżdżających z obu stron pojazdach.

Producent zapewnił nam także bezpieczną jazdę po zmroku. Inteligentny system oświetlenia (Auto High Beam) zarządza reflektorami, zmieniając automatycznie światła drogowe na mijania, w momencie wykrycia pojazdów przed samochodem.

Lane Keeping Alert, czyli utrzymanie pojazdu na pasie ruchu. To system wykrywający krawędź jezdni wspomagany jest przez Driver Alert, czyli monitorowanie koncentracji kierowcy.

Mustang Mach-E naszpikowany jest poduszkami powietrznymi. W modelu zastosowano poduszki czołowe dla prowadzącego i pasażera z przodu, poduszkę kolanową kierowcy, poduszki boczne w obu rzędach siedzeń, a także poduszki powietrzne nad głowami wszystkich podróżujących.

W trakcie nagłych manewrów służą nam m. in. ABS z elektronicznym układem podziału sił hamowania (EBD). W samochodzie zamontowano także układ stabilizacji toru jazdy (ESC) z układem kontroli trakcji (ETC). System automatycznie wykrywa przekroczenie limitów prowadzenia pojazdu przez kierowcę i zmniejsza moc silnika albo używa hamulców, aby zapobiec utracie kontroli nad pojazdem przez prowadzącego.

Design

Ford Mustang Mach-E to zupełnie nowy w pełni elektryczny SUV, z duszą legendarnego Forda Mustanga, inspirowany jego stylistyką. Charakterystyczna długa i wysoka maska, tylne światła, drapieżna linia boczna, a także niesamowite osiągi podkreślają naturalne dziedzictwo Forda Mustanga. Zupełnie nowy design łączący tradycję z nowoczesnością sprawia, że przechodząc obok Mustanga Mach-E, nie zostaniesz obojętny. Sprawdziłem to na własnej skórze. Jeżdżąc po Rybniku, dało się zauważyć, że samochód kradnie serca innych kierowców oraz przechodniów.

Wnętrze jest piękne, nowoczesne i przestronne. Wykonane jest z dobrej jakości materiałów. Każdy element Mustanga Mach-E został dopracowany w najdrobniejszych detalach. Standardowe wyposażenie posiada: skórzaną tapicerkę, podgrzewane i elektrycznie regulowane fotele w 8 kierunkach z funkcją pamięci, bezkluczykową obsługę dzięki aplikacji FordPass, najnowsze systemy bezpieczeństwa, światła Full LED.

Mustanga Mach-E możemy zamówić w dostępnych kolorach: shadow black, space white, carbonized grey, iconic silcer, infinity blue, lucid red.

Ekologia połączona z ekonomią

O tym, że samochody elektryczne stają się ikoną zmian w drodze do poprawy jakości środowiska naturalnego na świecie, nie trzeba nikomu już chyba przypominać. Ford Mustang Mach-E to przede wszystkim elastyczne i komfortowe ładowanie czystej energii. Można do tego celu wykorzystać standardowe gniazdko w przydomowym garażu, ładowarkę typu Ford Wallbox, a także sieć publicznych ładowarek np. przy centrum handlowym. Dzięki ładowarce Wallbox we własnym domu w pełni naładujemy nasz samochód w nieco ponad 7 godzin. Będąc w trasie w punktach o najwyższej mocy (do 150 kW), ładowanie przez 10 minut dodaje SUV-owi nawet 119 km zasięgu.

Podczas wyszukiwania celu podróży, system wyświetla aktualny stan naładowania SUV-a i dystans pozostały do przejechania. W razie potrzeby może wskazać na planowanej trasie publiczne stacje, aby zoptymalizować zasięg, wydajność, czas podróży i przerwy na odpoczynek.

Więcej rozwiązań ekonomicznych? Oczywiście.

12 lipca 2021 roku ruszył w Polsce nowy program dopłat do zakupu samochodów z napędem bezemisyjnym „Mój elektryk”. Ford także bierze w nim udział. Dofinansowanie w przypadku osób fizycznych wynosi 18 750 zł, a dla tych z Kartą Dużej Rodziny nawet do 27 000 zł. W przypadku rodzin wielodzietnych nie obowiązuje także limit ceny pojazdu, podczas gdy standardowo wynosi on 225 000 zł.

Samochód testował Przemek Niedźwiecki. Zobacz także recenzję Moniki Sokołowskiej:

Kontakt

Ren-Car Sp. z o.o.

Autoryzowany Dealer Ford

  • ul. Gliwicka 190
    44-207 Rybnik
    tel. (32) 793 77 93
    fax. (32) 422 62 78

Więcej: www.grupa-rencar.pl.

Ren-Car w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, LinkedIn.

Jak dojechać

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021