Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie dajmy się wciągnąć w taką rozmowę. Oszuści dzisiaj dzwonili do mieszkańców Jejkowic

Facebook Twitter

Rybnicka policja ostrzega - oszuści pojawili się w Jejkowicach. Do mieszkańców dzwonią osoby podające się za bliskich i proszą o pieniądze.

Fot. pixabay.com

Przykład: do jednej z kobiet zadzwoniła rzekoma synowa, płaczącym głosem poinformowała, że spowodował wypadek, w którym zginęła jedna osoba i potrzebuje dużo pieniędzy by „załatwić” sprawę i nie pójść do więzienia. Mieszkanka Jejkowic nie dała się nabrać i poinformowała o wszystkim policję.

Podobnych telefonów od oszustów było dzisiaj (5.07.) więcej, podawali się też na przykład za policjantów. Mundurowi apelują: bądźcie ostrożni, zawsze potwierdzajcie informacje dzwoniąc bezpośrednio do bliskich, albo zgłaszajcie takie zdarzenia policjantom. Najlepiej, gdy coś wzbudzi nasze podejrzenia rozłączyć się od razu. Policjanci przypominają, że nigdy nie proszą o przekazanie gotówki czy danych do logowania, nie pytają też o posiadane pieniądze przez telefon.

A w przypadku, gdy już przelaliście pieniądze albo podaliście dane do logowania, trzeba jak najszybciej skontaktować się z policją oraz bankiem. Szybka reakcja daje bowiem szansę na zablokowanie lub cofnięcie transakcji!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj