Nie dali rady wiceliderowi. Piłkarze GKS-u Jastrzębie przegrali spotkanie z Widzewem Łódź 0:2

Sobotni (23.04.) mecz zaczął się od minuty ciszy upamiętniającej ofiary tragicznych wypadków w kopalniach JSW. Mówił na pomeczowej konferencji trener GKS-u, Grzegorz Kurdziel.

Grzegorz Kurdziel: Świetną przemowę przed meczem zrobił nasz kapitan Kamil Jadach. Jesteśmy górniczym klubem sportowym i dołączamy jako sztab szkoleniowy i zawodnicy do kondolencji dla rodzin górników. Kamil powiedział, że mamy zagrać dla nich, graliśmy, rezultat w tym momencie już nie jest ważny.

Jastrzębianie zaczęli mecz dobrze

W pierwszej połowie stworzyli kilka sytuacji bramkowych, nie wykorzystali jednak żadnej. Gola tuz przed przerwą zdobyli goście. W drugiej odsłonie meczu gra się wyrównała, Widzew tuż przed końcem strzelił drugiego gola, wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego. Na pomeczowej konferencji trener Kurdziel analizował mecz:

Grzegorz Kurdziel: Jeżeli gra ostatni zespół z drugim zespołem to z mojej perspektywy mogę to ocenić tak, że nic więcej od meczu nie możemy chcieć niż to co mieliśmy w pierwszej połowie. Bardzo dobry początek w wykonaniu mojego zespołu, stworzyliśmy kilka bardzo groźnych sytuacji, natomiast, żeby wygrywać takie mecze, trzeba być skutecznym, nie byliśmy skuteczni. Piłka mijała słupek, trafiała w poprzeczkę, zabrakło wepchnięcia nawet w jednej sytuacji tej piłki do siatki. W drugiej połowie chcieliśmy podjąć ryzyko, ale ono jak pokazuje ten mecz, nie zawsze się opłaca.