Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

NIE dla hejtu górników

Facebook Twitter

NIE dla hejtu górników. Apeluje także Fundacja Rodzin Górniczych. W specjalnym oświadczeniu prosi o wzajemny szacunek. Nikt nie chce zachorować ale agresja nie pomaga nikomu.

Fot. Pavlofox \ pixabay.com

Górnicy tak jak wszyscy obawiają się o swoje rodziny, przyszłość i miejsca pracy. Także chcą wrócić do normalności. Przykre słowa jakie do nich docierają, tylko w tym przeszkadzając nasilając wzajemne pretensje. Stąd apel Fundacji Rodzin Górniczych.

Oświadczenie

Z wielką przykrością przyjmujemy informacje o hejcie, który kierowany jest na górników w związku z zakażeniami koronawirusem na kopalniach. Górnicy, aby zabezpieczyć nasze bezpieczeństwo energetyczne i funkcjonowanie kopalń, codziennie podejmują ryzyko związane z pracą pod ziemią, a w okresie pandemii także zakażenia koronawirusem. Apelujemy o wzajemny szacunek. Nikt z nas nie chce zachorować. Boimy się, ale agresja nam nie pomoże.

Jest to bardzo trudny czas dla nas wszystkich. Boimy się o nasze rodziny, o naszą przyszłość, miejsca pracy, pragniemy wrócić do normalności. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia, abyśmy mogli bezpiecznie funkcjonować w tym trudnym momencie, powracając do naszej normalnej aktywności życiowej.

Nasza Fundacja, pomagając poszkodowanym po wypadku, w chorobie, jest z rodzinami w najtrudniejszych chwilach. Działamy już od 23 lat, poprzez fundowanie stypendiów dla sierot, wypłacanie zapomóg, finansowanie rehabilitacji, zakupy sprzętu medycznego, opłacanie turnusów rehabilitacyjnych górnikom inwalidom i wdowom, które straciły zdrowie samotnie wychowując dzieci. Prowadząc naszą działalność pomocową widzimy jak ważna jest empatia i serdeczność, szczególnie gdy życie wystawia nas na próbę – tracimy bliskich, chorujemy. Apelujemy – Bądźmy życzliwi dla siebie nawzajem.

Życzymy Wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości i serdeczności.

Fundacja Rodzin Górniczych

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 czerwca 2020