Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nie klikajcie w fałszywe linki!

Facebook Twitter

Kliknął fałszywy link, stracił ponad 400 dolarów. Żorscy policjanci informują o kolejnym oszustwie. W środę (20.11.) do komendy zgłosił się 43-letni mężczyzna, który został oszukany tak zwaną metodą "na fałszywy link".

fot. Macedo_Media / pixabay.com

Żorzanin otrzymał wiadomość SMS, z której wynikało, że komornik wszczął wobec niego postępowanie. Zaległość na jego koncie miała wynosić 5,71 zł i jak przeczytał, powinien jak najszybciej uregulować dług.

Do SMS-a dołączony był link kierujący na stronę płatności. Z uwagi na to, że kwota była niewielka 43-latek postanowił od razu zapłacić. Postępując krok po kroku, jak w przypadku zwykłej płatności internetowej wykonał przelew tyle, że nie na kilka złotych, a jak się później okazało ponad 400 dolarów!

Policjanci informują, że to kolejny przypadek, który powinien być przestrogą dla wielu osób, bezmyślnie klikających w nadesłane SMS-em, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej linki.

Sposób, w jaki został okradziony 43-letni mieszkaniec Żor, w ostatnim czasie jest niezwykle popularny wśród oszustów, którzy bazują na łatwowierności odbiorców tego typu wiadomości.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj