Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Nie ma jednomyślności co do dalszych losów KWK Krupiński

Facebook Twitter

Podzielone zdania członków Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego co do dalszych losów kopalni w Suszcu. Próba rozwiązania napiętej sytuacji społecznej, związanej z decyzją przekazania kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji spełzła na niczym.

fot. katowice.uw.gov.pl

Rada Dialogu po raz pierwszy tej sprawie obradowała w drugiej połowie października. Wówczas zarekomendowała powołanie zespołu, który miał przeanalizować raz jeszcze sytuację w Krupińskim, biorąc pod uwagę głównie zwyżkujące wówczas ceny węgla.

W skład zespołu powołanego przez ministra energii weszli reprezentanci resortu, JSW, strony społecznej i strony samorządowej oraz parlamentarzyści. Dopiero teraz zapoznano Radę z efektami jego prac.

Likwidację KWK Krupiński poparło 6 z 15 członków komisji, 9 osób miało odmienne zdanie. Obecny na posiedzeniu Rady Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii poinformował, że przekaże swojemu przełożonemu wszystkie uwagi i że możliwe jest – celem uratowania kopalni – np. powołanie spółki pracowniczej.

Strona społeczna uznała, że prace komisji powinny być kontynuowane i że trzeba przeanalizować dalsze działań mogących uratować zakład. Chodzi o powołanie osobnej spółki w ramach grupy kapitałowej JSW. Pojawił się także apel o wstrzymanie rozpoczętych już prac likwidacyjnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2019