StartWiadomości Wiadomości dnia

Nie ma jednomyślności co do dalszych losów KWK Krupiński

Rada Dialogu po raz pierwszy tej sprawie obradowała w drugiej połowie października. Wówczas zarekomendowała powołanie zespołu, który miał przeanalizować raz jeszcze sytuację w Krupińskim, biorąc pod uwagę głównie zwyżkujące wówczas ceny węgla.

W skład zespołu powołanego przez ministra energii weszli reprezentanci resortu, JSW, strony społecznej i strony samorządowej oraz parlamentarzyści. Dopiero teraz zapoznano Radę z efektami jego prac.

Likwidację KWK Krupiński poparło 6 z 15 członków komisji, 9 osób miało odmienne zdanie. Obecny na posiedzeniu Rady Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii poinformował, że przekaże swojemu przełożonemu wszystkie uwagi i że możliwe jest – celem uratowania kopalni – np. powołanie spółki pracowniczej.

Strona społeczna uznała, że prace komisji powinny być kontynuowane i że trzeba przeanalizować dalsze działań mogących uratować zakład. Chodzi o powołanie osobnej spółki w ramach grupy kapitałowej JSW. Pojawił się także apel o wstrzymanie rozpoczętych już prac likwidacyjnych.

Zostaw komentarz