Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie ma lekarzy. Interna w szpitalu w Rybniku zamknięta do końca roku

Facebook Twitter

1 października miał wznowić pracę oddział wewnętrzny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Niestety, będzie zawieszony do końca roku, bo dyrekcji nie udało się zatrudnić lekarzy specjalistów.

Informacje potwierdza Maciej Kołodziejczyk, rzecznik Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala nr 3 w Rybniku:

Maciej Kołodziejczyk: Złożyliśmy wniosek do wojewody śląskiego o przedłużenie zawieszenia interny do końca roku, ze względu na to, że nie udało się w tym czasie- pomimo wszelkich prób podejmowanych- skompletować zespołu lekarzy. Doszedł jeden internista, natomiast, żeby oddział otworzyć potrzebujemy 5 lekarzy specjalistów. Jeżeli chodzi o to zabezpieczenie dyżurowe, to tu nie ma problemu, w zasadzie zespół jest skomplikowany. Bardzo ciężko jest na rynku, natomiast rozmowy cały czas trwają, mamy nadzieję, że internę uda nam się odwiesić szybciej niż z końcem grudnia.

Cały czas zawieszone są także inne dwa oddziały otolaryngologii dziecięcej i dla dorosłych.

I tu sytuacja jest podobna

– dodaje rzecznik:

Maciej Kołodziejczyk: Pozostałe oddziały- mamy dwie otolaryngologie: jedna jest zawieszona do końca października, druga do końca grudnia. Podobny problem, szukamy lekarzy, angażując Izby Lekarskie, ogłaszając konkursy… tych zgłoszeń po prosu nie ma.

Maciej Kołodziejczyk, rzecznik szpitala w Rybniku

Przypomnijmy, że w rybnickim szpitalu brakuje lekarzy specjalistów, bo kilka miesięcy temu, po konflikcie z dyrektor Ewą Ficą, odeszli z pracy. Po dwóch miesiącach przerwy udało się we wrześniu wznowić pracę pediatrii. Pozostałe trzy oddziały cały czas są zawieszone.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024