Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie ma pozwolenia na budowę asfaltowni w Bukowie

Facebook Twitter

Nie ma pozwolenia na budowę asfaltowni w Bukowie. Starosta wodzisławski odmówił wydania decyzji w tej sprawie, nie zatwierdził też projektu budowlanego. Przypomnijmy: to inwestycja, przeciwko której protestowali mieszkańcy gminy Lubomia.

Asfaltowania miała być przeniesiona z Markowic właśnie do Bukowa. We wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, złożonym przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza, było jednak wiele braków.

Inwestor dostał termin na uzupełnienie. Częściowo uzupełnił, częściowo nie. Tam jest cała lista braków, które nie zostały uzupełnione, albo powstały nowe wątpliwości i niedociągnięcia, więc nie było innej możliwości, tylko musieliśmy odmówić wydania pozwolenia na budowę. Myślę, że odwołania nie będzie, ponieważ na tyle, na ile znam temat, to nie ma szans na pozytywne rozstrzygnięcie.

-mówi Leszek Bizoń, starosta wodzisławski.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych m.in. zmieniło zakres inwestycji, plany inwestora nie zostały uzgodnione z Zarządem Dróg Wojewódzkich i nie były zgodne z ich planem zagospodarowania terenu, nie zgadzały się załączone mapki, a część projektu była w języku niemieckim. Brak było informacji o dostosowaniu budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. To tylko niektóre ze wskazanych uchybień. Odmowa wydania decyzji to „promyk nadziei”, ale jeszcze nie koniec sprawy – dodaje Stanisław Zuch, sołtys Bukowa:

My się będziemy tej decyzji teraz przyglądać. Poczynimy stosowne kroki do dokumentu, który wydało starostwo. My cały czas czynimy inne starania, żeby to nie tylko odłożyć w czasie, ale całkowicie zlikwidować. Skoro tyle starań poczynili, to myślę, że szybko nie odpuszczą.

Wcześniej Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach pozytywnie zaopiniował decyzję środowiskową wydaną przez wójta gminy Lubomia, nie widząc przeszkód, by wytwórnia mas bitumicznych powstała w proponowanej lokalizacji. Po odmowie wydanej przez starostę PRD miało 14 dni na złożenie odwołania do Wojewody Śląskiego. Termin mija na początku tego tygodnia.

Wcześniej pisaliśmy:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024