Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie ma zgody marszałka województwa śląskiego na podwyżki dla głodujących pielęgniarek

Facebook Twitter

To najnowsze stanowisko organu założycielskiego szpitala, które dziś popołudniu przedstawił Michał Sieroń rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku Sieroń.

Wtorek (20.10.) to już dziewiąty dzień strajku głodowego w szpitalu:

Jak podkreślił Sieroń nie ma na razie niebezpieczeństwa, że przedłużenie sporu może doprowadzić do przekształcenia szpitala w spółkę prawa handlowego. Problemem może być natomiast odwoływanie zabiegów planowych:

Atmosfera w szpitalu jest napięta. Dziś zarówno związkowcy z Solidarności jak i Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zabrał głos w sprawie protestu. Piotr Rajman z Solidarności uważa, że strajk jest przedwczesny:

Z kolei Bożena Janicka ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych reprezentująca największy związek zawodowy w szpitalu przyznała, że sercem jest z protestującymi pielęgniarkami, ale przedłużający się strajk doprowadza do napiętej sytuacji:

Załoga szpitala jest podzielona. Część popiera strajk, a część nie:

Aktualnie głoduje 7 pielęgniarek. Od dziś protestujące odwiedza ochrona – mówi Wiesława Frankowska Związku Zawodowego Pielęgniarek Bloku operacyjnego anestezjologii i intensywnej terapii:

O godzinie 16.00 rozpoczęły się kolejne negocjacje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022