Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie miał za co żyć. Postanowił okraść listonoszkę

Facebook Twitter

Kryminalni z Żor zatrzymali w pościgu mężczyznę, który ukradł kobiecie wózek z przesyłkami. 28-latek naruszył też tajemnicę korespondencji. Później okazało się, że tego samego dnia okradł dwa sklepy. Jastrzębianin tłumaczył, że nie miał za co żyć i w poszukiwaniu łupu przyjechał do Żor.

Fot.pixabay.com

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju 28-latek wykorzystał chwilową nieuwagę listonoszki i gdy ta na moment „spuściła z oka” swój wózek złapał zań i ukrył za samochodem. Chwilę później widząc zdenerwowaną kobietę zapytał, czy aby nie szuka wózka, a po chwili wskazał palcem drogę ucieczki rzekomego złodzieja.

28-latek odwróciwszy uwagę listonoszki zabrał pełen listów wózek i odszedł z nim w przeciwnym kierunku. Po drodze zatrzymał się jeszcze w dwóch sklepach, gdzie dokonał kradzieży, po czym ukrył się za inną placówką handlową nieopodal centrum miasta i zaczął przeglądać przesyłki.

Najpierw interweniujący policjanci odnaleźli porzucony wózek, a następnie patrol kryminalnych zauważył mężczyznę pochylającego się nad ziemią i przeszukującego stertę listów. Kiedy policjanci zaczęli zbliżać się do niego, mężczyzna rzucił się do ucieczki jednak po chwili został przez nich zatrzymany.

W znalezionej przy 28-latku torbie policjanci ujawnili skradzione przesyłki, a także inne przedmioty, które złodziej zabrał ze sklepu nie płacąc za nie. Wśród łupów znalazły się słodycze ale i szlifierka, termowentylator, czy zestaw kluczy nasadowych.

28-latek został doprowadzony do komendy i tego samego dnia usłyszał zarzuty. Odpowie za naruszenie tajemnicy korespondencji oraz kradzieże sklepów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021