Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nie miałeś prądu przez wichurę? Sprawdź, na co możesz liczyć

Facebook Twitter

Jeżeli powyżej doby nie mieliście prądu, to macie prawo domagać się bonifikaty lub odszkodowania. Powracamy do wichury jaka przeszła nad regionem, pozbawiając tysiące osób prądu. Na co mogą liczyć mieszkańcy, gdzie doszło do awarii?

Fot. MichaelGaida \ pixabay.com

Jeżeli jednorazowa przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej przekroczyła 24 godziny, to przysługuje nam bonifikata. Jak mówi nam Ewa Groń rzecznik Tauron Dystrybucja, bonifikata udzielana jest bez wniosku odbiorcy. W poprzednich latach klienci musieli składać stosowne wnioski o bonifikaty, obecnie nie ma takiego wymogu.

Do poszkodowanych klientów wysłany zostanie odrębny dokument w formie noty ze wskazaniem kwoty bonifikaty. Jej wysokość uzależniona jest od średniego zużycia energii elektrycznej i długości przerwy w jej dostawie.

Jeżeli z powodu prądu ucierpiało nasze gospodarstwo. Możemy także starać się o odszkodowanie. Wtedy to sami składamy wniosek. Pamiętajmy, że Tauron jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim. Oznacza to, że nasze wnioski będą kierowane do ubezpieczyciela spółki i tam dalej rozpatrywane.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj