Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie odebrali gabarytów na czas. Mieszkańcy Orzepowic zbulwersowani, firma tłumaczy się rekordową ilością śmieci

Facebook Twitter

Mieszkańcy Rybnika Orzepowic zbulwersowani po tym, jak na czas nie zostały odebrane odpady wielkogabarytowe z kilku ulic w tej rybnickiej dzielnicy. Jak mówi nam jeden ze słuchaczy, na dwa dni zostali sami z tym problemem.

Posłuchaj, mieszkaniec Orzepowic skarży się, że nie miał nawet gdzie zgłosić problemu:

Dlaczego odpady wielkogabarytowe nie zostały na czas odebrane?

Bo w ostatnim czasie odbieramy ich rekordowe ilości

– przyznaje Mateusz Golik, prezes firmy EKO.

Mateusz Golik: Przyznam szczerze, ze jesteśmy mocno zaskoczeni ilością gabarytów. I tak przygotowaliśmy, w porównaniu do roku poprzedniego, jedną załogę więcej, żeby to wszystko obsłużyć. Ale przyznam, że poprzedni tydzień nas mocno zaskoczył, ta ilość była bardzo duża.  W zeszłym tygodniu to było ponad 200 ton z posesji jednorodzinnych, musieliśmy uruchomić dodatkowe załogi, żeby zebrać te wszystkie odpady.  W związku z tymi dodatkowymi załogami, nastąpiło pewne niedomówienie między nimi i 3 ulice zostały pominięte. Jak tylko dostaliśmy informację, wysłaliśmy tam załogę interwencyjną, która w sobotę wieczorem te śmieci odebrała.

Jak podkreśla nasz rozmówca w przypadku problemów z odbiorem należy kontaktować się z firmą EKO.

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera podobnie jak część rybniczan, pozostał na weekend na swojej posesji z odpadami wielkogabarytowymi. Prezes przedsiębiorstwa przeprasza, poranny gość Radia 90 prezydent Kuczera również:

Piotr Kuczera: Także przed moją posesją na sobotę i niedzielę zostały gabaryty, samochód był tak załadowany, że nie zabrał, myślałem, że wróci, ale sam musiałem interweniować. Takie interwencje były na Borki, Łącznej, Bratków, takie mam informacje z 13 maja. Firm jest karana za nieodbieranie śmieci w terminach, ja tylko mogę przeprosić za taką sytuację.

Nasi słuchacze zwracają również uwagę na problem kontaktowania się z urzędem w weekend, gdy na posesji zalegają śmieci. Prezydent Kuczera nie wyklucza, że pojawi się numer kontaktowy:

Piotr Kuczera: To rzeczywiście jest problem, problem, który jest każdego dnia po godzinie 15.30. Po prostu w takich terminach pracujemy. Być może jakiś telefon alarmowy, ja zachęcam do korzystania z aplikacji halo!RYBNIK, tam można zgłosić problem, ale to jest uwaga, którą przyjmuje i może rzeczywiście taki numer alarmowy powinien funkcjonować.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022