Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie potrafisz uruchomić samochodu? Strażnicy miejscy z Cieszyna przyjadą i pomogą

Facebook Twitter

Pierwsze przymrozki za nami a każdy kierowca wie, co taka temperatura oznacza dla jego samochodu. Problemy z uruchomieniem silnika mogą jednak pojawić się nie tylko w czasie dużego mrozu.

Zazwyczaj wygląda to tak: poranek, spieszy się do pracy, a samochód nie dopala, choć jeszcze kilka dni temu bez problemów udało się go uruchomić. Z pomocą, przynajmniej w Cieszynie, przychodzi tamtejsza straż miejska. Jeśli nie potraficie odpalić auta, przyjadą z urządzeniem rozruchowym.

Jacek Bąk – Komendant Straży Miejskiej w Cieszynie

Jeśli to kwestia akumulatora, samochód powinno dać się uruchomić

– mówi Jacek Bąk, komendant Straży Miejskiej w Cieszynie.

Jacek Bąk: Jest to urządzenie będące na naszym wyposażeniu od kilku lat. I kilka lat właśnie mieszkańcy Cieszyna, korzystają z naszej pomocy. Jest to sytuacja dosyć prosta do rozwiązania w przypadku gdy mieszkaniec bądź turysta, który jest na terenie naszego miasta, nie potrafi uruchomić pojazdu i podejrzewa, że jest to związane ze słabym akumulatorem, może zadzwonić na nasz numer alarmowy 986. Strażnicy w miarę możliwości podjadą na to miejsce, pomogą uruchomić pojazd. Jest to oczywiście bezpłatna usługa, można powiedzieć, że październik już był takim miesiącem pierwszym, kiedy to urządzenie ponownie weszło do naszego użytku, do naszych interwencji.

W poprzednim sezonie zimowym z tej formy pomocy skorzystało kilkudziesięciu kierowców.

fot. FB/SM Cieszyn

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj