Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie tylko stoki, także inne branże turystyczne chcą ruszyć 1 lutego [WIDEO]

Facebook Twitter

„Otwieramy się 1 lutego, zapraszamy do Wisły” – tak mówi Karolina Wantulok, prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej. Jej członkowie podjęli decyzję, że nie chcą dłużej zwlekać, chcą ruszyć z biznesami.

www.facebook.com/miastowisla

1 lutego mają ruszyć stacje narciarskie, ale otwarcie biznesów zapowiadają także inne branże związane z turystyką. Wiślańska Organizacja Turystyczna zrzesza ponad 60 właścicieli restauracji, hoteli, pensjonatów.

Trzeba pamiętać, że biznes turystyczny w Wiśle daje prace kilkunastu tysięcy osobom. Samych obiektów noclegowych mamy ponad 400.

– przekonuje nasza rozmówczyni:

Jesteśmy po bardzo emocjonalnym spotkaniu naszej branży. Pierwsza część spotkania to było spotkanie z prawnikami, chcieliśmy zabezpieczyć naszych przedsiębiorców w pełną wiedzę na temat tego co się dzieje, jakie im przysługują prawa, jakie mają obowiązki, jak to faktycznie wygląda, bo wiele osób korzysta z informacji nie do końca sprawdzonych, W drugiej części tego spotkania zapadła decyzja przedsiębiorców, że otwieramy swoje biznesy 1 lutego.
Radio 90: Otwieramy mimo zakazów?
Liczymy na to, że przed te 2 tygodnie, które jeszcze mamy do otwarcia biznesów, uda nam się wypracować porozumienie z rządem takie, żebyśmy mogli w sposób bezpieczny dla dla naszych gości i pracowników te biznesy otworzyć.

Wielu przedsiębiorców nie ma już nic do stracenia

– przyznaje szefowa organizacji. Ale jak podkreśla, otwarcie biznesu to dobrowolna decyzja każdego z nich:

To jest decyzja każdego przedsiębiorcy indywidualna, bo proszę pamiętać, że ryzyko ponosi konkretny przedsiębiorca, ale jesteśmy razem, wspieramy się w naszych działaniach. Przekaz jest taki, że 1 lutego zapraszamy do Wisły. To jest ostatnia deska ratunku, wiele rodzin jest w bardzo trudnej sytuacji, one doszły do granicy poza którą będą się rozgrywać ludzkie i społeczne dramaty.

Jak przekonuje Kawulok, otwarcie biznesów ma odbywać się z maksymalnymi obostrzeniami sanitarnymi.

Mamy to przećwiczone już podczas poprzedniego sezonu

– dodaje:

Chcemy to zrobić z głowa, jesteśmy po lecie, więc mamy wdrożone różne reżimy sanitarne, protokoły sanitarne, które były wymagane przez rząd, mamy to opracowane, mamy to przećwiczone. Wiemy, że w bezpieczny sposób możemy pracować (…). Tak by było bezpiecznie i dal gości, i dla pracowników.

Jak już wiecie z wiadomości Radia 90, na 1 lutego zapowiedziano także otwarcie stacji narciarskich.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj