Nie udało się hokeistom JKH GKS-u Jastrzębie podtrzymać serii zwycięstw

Wczoraj (19.11.) przegrali na Jastorze z Lotosem Gdańsk 3:4. Od początku spotkania nic nie wskazywało na to, że goście wywiozą z Jastrzębia komplet punktów.

Po dwóch tercjach jastrzębianie wygrywali bowiem 3:0. Gole strzelali kolejno: Arkadiusz Kostek, Martin Kasperlik i Maciej Urbanowicz. W ostatniej odsłonie meczu do głosu doszli hokeiści z Gdańska, którzy zaczęli odrabiać straty. Wyrównali w 56. minucie i gdy kibice szykowali się na dogrywkę- 19 sekund przed końcem spotkania- zwycięską bramkę strzałem z połowy lodowiska zdobył występujący w zespole z Gdańska, jastrzębianin Tomasz Pastryk.

Dodajmy, że gospodarze zagrali osłabieni, kontuzjowani są czterej podstawowi zawodnicy zespołu z Jastrzębia, Jan Sołtys, Jesse Rohtla, Artem Iossafov i Radosław Nalewajka, jego brat Łukasz po jednym ze stać na lodzie został wczoraj odwieziony do szpitala.

Mimo porażki JKH GKS utrzymał pozycję lidera ekstraligi. Teraz przed podopiecznymi Roberta Kalabera domowy mecz z Energą Toruń.

JKH GKS Jastrzębie – Lotos PKH Gdańsk 3:4 (0:0, 2:0, 1:4)
1:0 Kostek (Jabornik, Kasperlik) 22:10 4/3
2:0 Kasperlik (Jabornik) 28:22
3:0 Urbanowicz (Paś, Kasperlik) 40:35 5/4
3:1 Rożkow (Popow, Krasowskij) 42:24
3:2 Polodna (Smal, Szurowski) 43:11
3:3 Rożkow (Tesliukiewicz) 55:26
3:4 Pastryk (Popow) 59:41

JKH GKS Jastrzębie: Marek – Jabornik, Kostek, Urbanowicz, Paś, Kasperlik – Jass, Górny, Ł. Nalewajka, Wałęga, Sawicki – Gimiński, Auvinen, Matusik, Jarosz, Pelaczyk – Michałowski, Radzieńciak, Płachetka, Kulas, Chorążyczewski.

Lotos PKH Gdańsk: Fuczik – Bilcik, Havlik, Steber, Polodna, Vitek – Tesliukiewicz, Krasowskij, Popow, Rożkow, Gołowin – Pastryk, Lehmann, Danieluk, Pesta, Marzec – Naróg, Szurowski, Stasiewicz, Mocarski, Smal.