Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie wszystkie instytucje mają pieniądze na wypłatę 500+ przed świętami?

Facebook Twitter

"Na kilka dni przed świętami wypłata 500+ jest wstrzymana" - telefon z taką informacją odebraliśmy w redakcji Radia 90 od jednej z mam z Rybnika. Nasza słuchaczka pyta, jak ma przygotować się do Bożego Narodzenia, kiedy pieniędzy w portfelu brakuje. Ma czworo dzieci.

Fot. vborodinova \ pixabay.com

Zadzwoniliśmy do Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku i uzyskaliśmy zapewnienie od dyrektora Jerzego Kajzerka, że pieniądze powinny trafić do rodzin jeszcze przed świętami. Potwierdził, że jest przerwa w wypłatach, bo ośrodek czeka na przelew od wojewody, a ten na decyzję Ministra Finansów. Dokładnie na prawie 800 tysięcy złotych.

Nie ma jednak mowy o wstrzymaniu wypłat. Część świadczeń wychowawczych z tytułu 500+ zostało wypłaconych już w piątek, trafiły do większości osób korzystających z tej formy wsparcia, do wypłaty została jeszcze jedna lista. I są na niej ci, którzy dostają pieniądze na konta bankowe, w kasie przy ulicy Rzecznej wypłaty odbywają się bez przerwy. Kolejność na listach jest alfabetyczna i tak realizowane są przelewy. Ci z końca alfabetu muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

Powtórzmy: wszyscy zakwalifikowani do programu powinni pieniądze dostać przed świętami, a razem z 500+ także inne przyznane zasiłki, jak rodzinny czy ten z funduszu alimentacyjnego. Tak jest w Rybniku, sprawdziliśmy czy są problemy w innych miastach regionu, i na przykład w Wodzisławiu nie ma przerwy, 500+ też trafi do rodzin jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023