Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nie zapłacili za prąd i mieli zimne kaloryfery

Facebook Twitter

Spółdzielnia Mieszkaniowa Marcel nie zapłaciła faktury za energię elektryczną i Taruon odciął im prąd. W efekcie przestała pracować kotłownia i w 120 mieszkaniach na osiedlu przy ulicy Brackiej w Wodzisławiu Śląskim były zimne kaloryfery.

Fot. TBIT/ pixabay.com

Po kilku godzinach udało się uregulować zaległe rachunki i przywrócić ciepło do mieszkań. Pozostał jednak niesmak. Jak do tego doszło? O to Arkadiusz Żabka pytał Bronisława Kutnego prezesa SM Marcel:

Tauron nam odłączył kotłownie na ulicy Brackiej. Szybko posprawdzaliśmy, co jest powodem tego. Uzyskaliśmy informację, że jedną z faktur, których płacimy kilkanaście w skali miesiąca, nie zapłaciliśmy w październiku i to była podstawa do odcięcia energii elektrycznej.

Radio 90: Ktoś informował, że może zostać odcięta energia?

Tak, koleżanka otrzymała informację na maila – wezwanie do zapłaty. No ale tych rachunków do Taurona mamy kilkanaście w skali miesiąca. Prawdopodobnie te faktury weryfikowała grupa, jednej nie zapłacili.

Radio 90: Czyli warto sprawdzać rachunki..

Na bieżąco. Niestety zdarzył się taki incydent. Przeprosiłem za to lokatorów i mam nadzieję, że już to się nie powtórzy. Na wszelki wypadek uregulowaliśmy bardzo szybko tę fakturę i po dośc skomplikowanych telefonach do Tauronu, włączono nam energię elektryczną. O 18:30 wszystko już było w porządku.

Z powodu braku prądu nie było także światła na klatkach schodowych w pięciu budynkach na osiedlu 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2020