Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie zapominajcie o maseczkach! W naszym regionie to bardzo ważne!

Facebook Twitter

"Kolejne etapy luzowania obostrzeń będą zależały od tego, jak będziemy stosować się do obowiązujących zasad. M.in. czy będziemy zakrywać prawidłowo usta i nos w przestrzeni publicznej" - to głos płynący z ministerstwa zdrowia. To ważne, bo chroni nas przed zakażeniem, ale i chroni innych przed nami. Coraz więcej osób jednak o tym zapomina.

W redakcji odbieramy telefony od osób, które widzą na ulicach rowerzystów bez maseczek, grupy młodzieży również nie pamiętającej o obowiązku zakrywania ust i nosa:

Wiele osób nosi maseczki nieprawidłowo, to znaczy nosi je na brodzie lub zakrywa tylko usta

– skarżą się słuchacze Radia 90. To ważne szczególnie teraz gdy tak mocno rośnie liczba zakażonych, tylko we wtorek (12.05.) w całym województwie przybyło prawie pół tysiąca chorych.

Apelujemy więc i przypominamy, by obowiązek noszenia maseczek miał sens i by sprzyjał ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, trzeba stosować się do zaleceń. Zakrywać usta i nos musimy w przestrzeni publicznej: na ulicy, w parku, w sklepie czy banku, w aptece, urzędzie, na promenadzie, w autobusie. Z maseczki można zrezygnować w czasie wizyty w lesie, na boisku, w czasie jazdy samochodem, albo jeśli na zakrywanie twarzy nie pozwala nam stan naszego zdrowia. Maseczki jednorazowe wyrzucamy, bawełniane pierzemy i prasujemy w wysokiej temperaturze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj