Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie żyje Grażyna Kohut. Przez lata była dyrektorką „Tygla” i rybnicką radną

Facebook Twitter

Nie żyje Grażyna Kohut. Przez lata była dyrektorką "Tygla" i tak pewnie zostanie zapamiętana przez wielu: wychowanków, uczniów, absolwentów Zespołu Szkół Technicznych i swoich współpracowników. Była też radną Rady Miasta Rybnika tej kadencji.

Zmarła w wieku 62 lat, od kilku miesięcy chorowała, była w ciężkim stanie i przebywała w jastrzębskim szpitalu. Niedawno obchodziła swoje urodziny. Grażynę Kohut wspominał w porannej rozmowie w Radiu 90 prezydent Rybnika:

Piotr Kuczera: Bardzo smutna wiadomość, Rybnik stracił dobrego człowieka, znakomitą dyrektor i radną Rady Miasta, która też wpierała prezydenta w jego działaniach, za co jestem bardzo wdzięczny. Będziemy mieli panią Grażynę w dobrej pamięci, jej uśmiech zapadł mi w pamięć i wrodzony optymizm zawsze gdy mówiła o swojej szkole, a proszę pamiętać, że jesteśmy z tej samej dzielnicy, także mogę powiedzieć, że lata znałem panią Grażynę i jest tak, że jej uśmiech utkwił mi w pamięci.

O śmierci Grażyny Kohut poinformował w nocy jej syn, Łukasz Kohut:

„I odeszła… po cichutku, jak szara myszka, KOBIETA jak dzwon.
Ślązaczka pełną piersią, Siłaczka, legendarna dyrektorka rybnickiego Tygla, wychowawczyni setek uczniów, radna miasta Rybnik. Nie Mama, bo to zbyt zimne, ale moja Mamusia kochana, bez której nie byłoby mnie nigdy na tym świecie. Przekazała mi wszystkie dobre wartości tego świata, żelazną kindersztubę i przekonanie, że zawsze warto być sobą i iść własną ścieżką. Była moją największą tarczą, która broniła mnie od dziesiątek hejterów, którzy sączyli nienawiść przez wiele lat. I chociaż nie ma JEJ już wśród nas – JEJ ogień płonie we mnie i nigdy nie zgaśnie. Dla NIEJ. Bo dla NIEJ warto iść dalej. I nie przestawać. I przepraszam Cię MAMO, że nie doczekałaś jeszcze wnuków – ale wiem, że wiedziałaś dobrze, że nie miałem czasu i pewnie też szczęścia w tej bardzo ważnej dziedzinie.
Ale nie martw się – ten ogień będzie się tlił i w swoim czasie nadrobię i te zaległości.
KOCHAM CIĘ MAMUSIU.
Do zobaczenia.”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj