Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niebawem jarmark i kolędowanie w Rybniku

Facebook Twitter

To już jest ten czas! Startuje XI Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie. Tak jak w latach poprzednich będzie tradycyjny Jarmark, który rozpoczyna się już w najbliższy piątek (29.11.) a potrwa do 23 grudnia.

Ustawione na płycie rynku stoiska handlowe i gastronomiczne czynne będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 20.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 21.00. Uzupełnieniem jarmarcznych domków będzie „mostek życzeń”, tradycyjna świąteczna piramida oraz „krzywe” domki dla najmłodszych. Nie zabraknie oczywiście innych świątecznych atrakcji.

7 grudnia (sobota)
„O Mikołaju i zimowych skrzatach”

17.00 – rozpoczęcie wydarzenia, przywitanie gości przez konferansjera, uroczyste rozświetlenie choinki
17.30 „O Mikołaju i zimowych skrzatach”- wyjątkowy program estradowy w wykonaniu Radosława Kubika. W programie: wjazd Świętego Mikołaja na saniach, spektakl w wykonaniu Teatru Kubika: „Czarodziejski prezent skrzata” z udziałem dzieci, bitwa śnieżna, taniec z Mikołajem, Koło fortuny – quiz o Mikołaju, balonowe szaleństwo, prezenty

Dodatkowo poza sceną: Szczudlarskie skrzaty ze świt Świętego Mikołaja, przejażdżki saniami Św. Mikołaja, malowanie z Mikołajem na gigantycznej sztaludze. Tego dnia na płycie rynku w godzinach od 17.00 do 20.00 będzie też można skorzystać bezpłatnie z ustawionej na rynku karuzeli oraz zrobić zdjęcie z pluszowymi maskotkami.

14 grudnia (sobota)
Śląskie kolędowanie

Występ artystów znanych ze Śląskiej Listy Szlagierów TVS – Jacka Kieroka i Mirka Szołtyska.
Malowanie twarzy najmłodszym.
Kolejka turystyczna w godz. 15.00-18.00.

21 grudnia (sobota)
„Świąteczna melodia”

17.00-17.30 Wigilijka z mieszkańcami, przekazanie Ognia Betlejemskiego przez Harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej, wspólne życzenia Prezydenta Miasta.
17.30 koncert zespołu Kawa z Mlekiem
18.15 Koncert MeloMany
19.30 Akustyczny koncert zespołu LemON

Dodatkowo w ramach programu Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania odbędzie się szereg imprez towarzyszących organizowanych przez instytucje kultury oraz cykl warsztatów w punkcie halo!Rybnik, wzorem roku ubiegłego. Tego dnia na płycie rynku w godzinach od 17.00 do 20.00 będzie można skorzystać bezpłatnie z warsztatów tworzenia ozdób świątecznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023