Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niebezpieczna noc w kamienicy przy ul. Wyższa Brama w Cieszynie

Facebook Twitter

W piwnicy około godziny 3.00 wybuchł pożar, paliły się między innymi plastiki, które spowodowały ogromne zadymienie w całym budynku. Ogień zauważyła 43-letnia mieszkanka kamienicy, natychmiast powiadomiła służby ratunkowe i sama zaalarmowała sąsiadów.

Gdy na miejscu pojawili się policjanci, w środku była jeszcze mieszkająca na ostatniej kondygnacji kobieta z 7-letnim dzieckiem, zatrzasnęła się w mieszkaniu, bo złamał się klucz w zamku. Do czasu przyjazdu strażaków, policjanci instruowali ją jak ma postępować, że powinna otworzyć okna i położyć się na podłodze, żeby miała razem z dzieckiem dostęp do większej ilości powietrza.

Uwolnili ich strażacy i przekazali ratownikom medycznym, pomoc lekarzy była potrzebna policjantom, którzy po interwencji trafili do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia cieszyńska komenda.

Cała opisywana sytuacja może i powinna być wzorem zachowania dla każdego- pisze policja na swojej stronie w internecie: Właściwe zachowanie mieszkanki Cieszyna, która zauważyła zagrożenie i powiadomiła nie tylko służby ratunkowe, ale również zagrożonych mieszkańców. Wzorowa postawa policjantów, którzy pomimo zagrożenia pozostali na miejscu, udzielali wsparcia i instrukcji zagrożonej matce z dzieckiem. Szybka reakcja straży pożarnej i wyważenie drzwi. Pomoc ratowników medycznych. Współpraca na najwyższym poziomie, dzięki której nikt poważnie nie ucierpiał.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022