Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niebezpieczne wakacyjne pamiątki

Facebook Twitter

Co roku o tej samej porze celnicy ostrzegają: uważaj co przywozisz z wakacji, by zamiast pamiątki nie przywieźć kłopotów! Chodzi o okazy roślin i zwierząt chronionych, zagrożonych wyginięciem. Takie zakazane pamiątki pokazują też na wystawie.

fot.marcelokato/ pixabay.com

Fragmenty rafy koralowej, kapelusz z Australii, muszle małży, wypchany niedźwiadek baribal, kurtka ze skóry węży dusicieli, kolce jeżozwierza, nalewki z wężem, skóra wilka – takie autentyczne egzotyczne pamiątki będzie można zobaczyć w śląskim Ogrodzie Zoologicznym. To już kolejna akcja edukacyjna śląskiej KAS oraz sekcji dydaktyki chorzowskiego zoo. Stoisko stanie dziś (10.08.) w pobliżu pawilonu ze słoniami. Czynne będzie od 9.00 do 14.00.

Podczas spotkania będzie można obejrzeć okazy roślin i zwierząt chronionych zgodnie z Konwencją CITES. Z egzotycznych podróży lepiej przywieźć piękne zdjęcia i wyjątkowe wspomnienia, aniżeli kłopotliwe pamiątki wykonane z gatunków dzikiej fauny i flory zagrożonych wyginięciem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przywóz okazów chronionych gatunków, w tym również ich części oraz przedmiotów z nich wykonanych, bez odpowiednich zezwoleń, jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Warto przypomnieć, że nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności.

Przed wakacjami – co warto wiedzieć? Kłopotliwe pamiątki z wakacji

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022