Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niebezpieczny czad. Kolejne zatrucia tlenkiem węgla w regionie

Facebook Twitter

4-osobowa rodzina w Jastrzębiu- Zdroju trafiła wczoraj (14.02.) do szpitala z powodu podtrucia tlenkiem węgla. To mieszkańcy budynku przy ulicy Karola Miarki, rodzina źle się poczuła w trakcie kąpieli jednego z domowników.

Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili obecność czadu. Pomocy lekarzy potrzebowali dorośli oraz dzieci w wieku 9 i 3 lat. Jak czytamy w raporcie strażaków:

Żadne z mieszkań w budynku przy Karola Miarki nie było wyposażone w czujnik CO, a od początku 2021 roku Straż Pożarna w Jastrzębiu interweniowała w 13 zdarzeniach, w których stwierdzono obecność tlenku węgla wskutek niesprawności przepływowych gazowych podgrzewaczy wody. W zdarzeniach tych zostały ranne cztery osoby.

Podobna interwencja także wczoraj (14.02.) w Świerklanach, tam pomocy potrzebowały dwie nastolatki. Do dziewczyn w wieku 12 i 15 lat przyjechało pogotowie, to ratownicy wezwali strażaków a ci potwierdzili, że zawroty głowy to efekt zatrucia tlenkiem węgla. Czad ulatniał się z pieca centralnego ogrzewania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj