Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nieboczowy na mapach. Czyja to zasługa?

Facebook Twitter

"Hej Nieboczowy, gmina Lubomia, Powiat Wodzisławski, pamiętacie że mapy Google prowadzą kierowców nie do Was, a na środek budowanego nowego zbiornika? No to ogarnięte. Sprawdźcie, że już nawigacja prowadzi jak trzeba. Przypilnowałem". Chwali się na swoim profilu w mediach społecznościowych minister Michał Woś. To dobra, choć zaskakująca wiadomość.

Zaskakująca nawet dla władz gminy. Jak dowiedzieliśmy się od Bogdana Burka, zastępcy wójta Lubomi: nikt z urzędników nie prosił ministra Wosia o interwencję w tej sprawie. Temat nie pojawił się w oficjalnych rozmowach, dyskutowano o tym jedynie w kuluarach w czasie wrześniowych dożynek. Ale Michał Woś nie zdradził się ani jednym słowem, że planuje „przypilnować” tej sprawy.

Na razie władzom Lubomi nie udało się dodzwonić do ministra, by mu podziękować… pewne jest, że faktycznie adresy domów w Nieboczowach zostały naniesione na mapę Googla, dzięki nawigacji można też już trafić do remizy czy przedszkola. Wszystko wskazuje na to, że w kasie gminy zostanie też prawie 12 tysięcy złotych, bo tyle miał Lubomię kosztować cały zabieg przeniesienia wsi na mapie.

W Urzędzie Gminy w Lubomi nie zapominają jednak o roli Radia 90 w całej tej sprawie, bo nie ma wątpliwości, że pomógł materiał, jaki ukazał się na naszej antenie. I jak się okazuje…pomogły też zbliżające się wybory parlamentarne i chęć polityków do zaprezentowania się wyborcom z jak najlepszej strony.

Pisaliśmy wcześniej:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022