Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Niecałe 3 tygodnie na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek

Facebook Twitter

Niespełna trzy tygodnie mają przedsiębiorców, którzy chcą ubiegać się o wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej, a dokładnie o zwolnienie ze składek. Czas na składanie wniosku jest do końca czerwca. A wniosek o takie wsparcie złożyło już ponad 196 tys. firm w województwie śląskim.

mat.prasowe/ ZUS

Województwo śląskie, jest drugie w Polsce – zaraz po mazowieckim, pod względem wysokości kwot zwolnienia ze składek i liczby przedsiębiorców, którzy wnioskowali o takie wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej. W sześciu Oddziałach ZUS, tj. w Bielsku-Białej, w Chorzowie, w Częstochowie, w Rybniku, w Sosnowcu i w Zabrzu ponad 155 tysięcy firm zostało zwolnionych z opłacania składek za marzec, za kwiecień takie zwolnienie otrzymało blisko 149 tys. firm. Łączna kwota zwolnienia za marzec i kwiecień przekroczyła 849 mln zł.

O zwolnienie ze składek mogą ubiegać się firmy zgłaszające do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 osób, spółdzielnie socjalne, osoby duchowne, a także osoby prowadzące pozarolniczą działalność opłacające składki wyłącznie na własne ubezpieczenia, w tym osoby korzystające z ulgi na start

– przypomina Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Zwolnienia dotyczą trzech miesięcy: marca, kwietnia i maja. Przedsiębiorcy, którzy mogą skorzystać z Tarczy Antykryzysowej, mają czas do 30 czerwca na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek. Muszą także do tej daty złożyć dokumenty rozliczeniowe za okres od marca do maja 2020 r. chyba, że zgodnie z przepisami są zwolnieni z ich składania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020