Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niedziela, 24 kwietnia dniem żałoby w województwie śląskim. Jest apel o nieorganizowanie imprez

Facebook Twitter

Taką decyzję podjął wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, apelując równocześnie do wszystkich organizatorów imprez rozrywkowych o powstrzymanie się od ich organizacji na znak żałoby po zmarłych górnikach. Chodzi oczywiście o ofiary wybuchu metanu w KWK Pniówek, do jakiego doszło 20 kwietnia.

Wszystkim organom administracji rządowej działającym na Śląsku nakazano opuszczenie w tym dniu flag państwowych do połowy masztu. Żałoba trwa w Jastrzębiu, do poniedziałku (25.04.) nie odbywają się tam imprezy o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym.

Organizatorzy planowanych na niedzielę (24.04.) wydarzeń w pozostałych miejscowościach regionu nie podjęli decyzji o ich odwołaniu: to 12. Cieszyński Fortuna Bieg czy inauguracja Bike Atelier MTB Maratonu w Rybiku- Kamieniu: nie będzie głośnej muzyki, będzie minuta ciszy, ale wydarzenia mają się odbyć. Podobnie jak Targi Ślubne w wodzisławskim Hotelu Amadeus.

Odwołano zawody żużlowe w Rybniku oraz imprezę w halo!Rybnik „Rekord Rybnika w ilości osób jednocześnie puszczających bańki mydlane”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022