Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

#NieKłamMedyka – To ważna akcja! Kolejny film, tym razem z Cieszyna [WIDEO]

Facebook Twitter

„Zostań w domu” to ogólnopolskie hasło od kilkunastu dni powtarzane przez wszystkich. Ale nie mniej ważną akcją jest powtarzane, szczególnie przez personel szpitali i karetek pogotowia slogan - #NieKłamMedyka.

To oni na co dzień mają bezpośrednią styczność z osobami zarażonymi, to oni pomagają w najtrudniejszych sytuacjach. I to właśnie ich zabraknąć nie może. Niestety nieodpowiedzialność, a może i strach powoduje, że pacjenci często zapominają informować służby medyczne o wszystkich ważnych aspektach związanych z ich zdrowiem, ale i ostatnimi kontaktami.
– Pracujemy z pełną wydajnością, musimy być przygotowani na ewentualny kontakt z osobą zarażoną – wyjaśnia Grzegorz Gabzdyl, kierownik do spraw medycznych w Cieszyńskim Pogotowiu Ratunkowym.

Tu chodzi przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo, ratowników. Mamy pełną świadomość, że jeżeli pacjent będzie nieuczciwy i ratownik wyląduje na kwarantannie, i taka sytuacja powtórzy się dwa, trzy razy, nie jesteśmy w stanie obsadzić karetki. Tym bardziej że uruchomiliśmy dodatkowy zespół dedykowany transportom chorych, zakażonych, więc już musieliśmy obsadzić dodatkowo karetkę. Tym bardziej, żeś li wypadną nam ludzie, to ich siłą rzeczy ich braknie.

Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe w imieniu wszystkich pracowników ratownictwa medycznego apeluje do każdego mieszkańca – Bądź odpowiedzialny wzywając Pogotowie.

Trzeba podać wszystkie informacje, trzeba być uczciwym. Nie wiem z czego wynika zatajanie. U nas też taka sytuacja się zdarzyła, są dwie osoby na kwarantannie. Ale to tutaj nie wynikało ewidentnie z nieuczciwości a z nieświadomości osób starszych. Inna rozmowa była z dyspozytorem, a co innego wyszło podczas z rozmowy bezpośrednio z ratownikami. Ty wynikało z niewiedzy tych starszych osób. Są sytuacje, gdzie jest to zatajane świadomie.

Cieszyńskie pogotowie dołączyło do ogólnopolskiej akcji. W specjalnym klipie medycy proszą – nie okłamujcie nas.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj