Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niełatwy dojazd autobusem do szpitala w Rybniku Orzepowicach. Czy można pomóc pasażerom?

Facebook Twitter

"Dlaczego nie ma bezpośredniego połączenia dzielnicy Boguszowice z Orzepowicami", pytają rybnickie pielęgniarki. Dziś dojazd z tej dzielnicy do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, to podróż z dwoma przesiadkami nawet trzema autobusami.

Trudno do pracy szybko dotrzeć, trudno też się wydostać

– mówi Arkadiuszowi Żabce, Bogumiła Matysiak Barańska pracująca jako opiekun medyczny na chirurgii ogólnej.

Bogumiła Matysiak Barańska: Kto pracuje w szpitalu, to nawet musi z trzech autobusów korzystać. Ci co jadą z Kłokocina, dojeżdżają do Starych Boguszowic, oni wysiadają i czekają na nasz, który jedzie z pętli z osiedla z Boguszowic i przesiadają się do 46. Potem albo na Placu Wolności albo tu na DKM-ie znowu się przesiadamy i to „biegusiem”, bo jeden odjeżdża, a drugi przyjeżdża do trójki. No i w końcu docieramy do celu.

Radio 90: Te 3 autobusy po drodze. Kiedyś był jeden?

Bogumiła Matysiak Barańska: Tak, kiedyś był jeden – 46 jechało bez problemu i człowiek wsiadł bezstresowo i dojechał do pracy, tu pod szpital.

Problem dotyczy nie tylko pracowników szpitala, ale także samych pacjentów

– dodaje nasza rozmówczyni.

Bogumiła Matysiak Barańska: Przychodzą pacjenci na rehabilitację, na różne badania poważniejsze, rezonanse, tomografię, zdjęcia, USG, na wszystko. Cała diagnostyka tutaj jest. I ludzie z przychodni, z rybnickich przychodni wokół miasta przyjeżdżają tu. Wychodzą pacjenci od nas, mają wypisy z ortopedii o kulach, z gipsem na ręku albo coś. I jak oni się mają teraz wydostać spod szpitala w miejsce zamieszkania?

Zmiany w rozkładzie jazdy pojawiły się po zamknięciu ulicy Storczyków, która ma zostać połączona z rondem.

Bogumiła Matysiak Barańska

Jak i czy można pomóc pasażerom?

O to Arkadiusz Żabka pytał Bartosza Mazura z wydziału komunikacji w Urzędzie Miasta Rybnika:

Bartosz Mazur: My jeszcze wiedząc o tym, co się wydarzyło, bo wydarzyło się to, że została zamknięta ulica Storczyków i tam faktycznie zostaliśmy troszeczkę postawieni przed faktem dokonanym, na szybko musieliśmy zmieniać pewne rozkłady. To to, co nam się udało, to w niedzielę doprowadzić jeszcze wydłużyć jeden kurs 45 właśnie z uwagi z myślą o wszystkich tych, którzy jadą do szpitala na poranną zmianę. To było to, co byliśmy w stanie na szybko zrobić. Więcej nie byliśmy w stanie zrobić. Zdajemy sobie sprawę z tego, że są pewne uciążliwości i to nie jest tylko mowa o dojeździe do szpitala, bo to są jednak Orzepowice, z których też ludzie stamtąd mieli określone połączenia.

Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Rybnika cały czas zbiera uwagi, na temat rozkładu jazdy autobusów. Mają one być wzięte pod uwagę przy ewentualnych korektach kursowania Komunikacji Miejskiej. Jak mówi Bartosz Mazur miejsc w których pasażerowie chcą zmian jest wiele:

Bartosz Mazur: Każde miejsce jest czułe, proszę mi wierzyć. Ludzie z elektrowni uważają, że elektrownia jest najczulsza. Ludzie pracujący na kopalni Jankowice uważają, że kopalni Jankowice jest wyjątkowo czuła. Także tutaj czułych miejsc jest w Rybniku bardzo dużo. Zbieramy uwagi. Będziemy próbowali jeszcze te uwagi jakoś wprowadzić w rozkład. Niestety to czasem jest tak, że te uwagi są wzajemnie wykluczające się. Ktoś chciał to był 10 minut wcześniej, ktoś inny 10 minut później. Natomiast na ile to się uda, to będziemy wprowadzali.

Zmiany w rozkładzie jazdy Komunikacji Miejskiej w Rybniku weszły w życie połowie stycznia. Uwagi można kierować w Wydziale Komunikacji.

Bartosz Mazur

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj