Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nielegalne automaty za ciemnymi szybami

Facebook Twitter

Punkt z automatami do gier zlikwidowany w Żorach. Funkcjonariusze ze Śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej otrzymali informacje o miejscu, gdzie może być prowadzona nielegalna działalność. Nielegalne automaty ukryte były w pomieszczeniu z ciemnymi szybami.

nielegalne automaty
fot. KAS

Kolejny raz w Żorach odkryto nielegalne automaty

Dostać się do środka nie było łatwo. Mówi rzecznik KAS Michał Kasprzak

Michał Kasprzak: Szyby lokalu przysłonięte były roletą, a klienci byli wpuszczani do środka przez drzwi obserwowane za pomocą kamery. Funkcjonariuszom udało się jednak wejść do środka lokalu. Na miejscu zastali 56-letnią kobietę, która pracowała w lokalu. W lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli 5 automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe. Po przeszukaniu lokalu funkcjonariusze ujawnili w różnych schowkach, m.in. w fotelu gotówkę w łącznej kwocie ponad 14 tys. zł. Pieniądze były najprawdopodobniej przeznaczone na wygrane.

Michał Kasprzak przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Organizatorom nielegalnych gier, a także właścicielom lokali grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024