Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nielegalne dubeltówki znalezione w Czerwionce trafią do muzeum

Facebook Twitter

Rybniccy policjanci przekazali do Muzeum Zamkowego w Pszczynie dwie sztuki zabytkowej broni. Są to dubeltówki systemu Lefaucheux kaliber 16 i 18 pochodzące z okresu 1832 roku.

fot.rybnik.policja.gov.pl

Broń została znaleziona w jednym z mieszkań przez śledczych z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach, a właściciel nie posiadał wymaganego zezwolenia. Broń ma wartość historyczną i będzie mogła być odtąd oglądana i podziwiana przez kolejne pokolenia.

fot.rybnik.policja.gov.pl

Śledczy prowadzili pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku postępowanie w sprawie dubeltówek systemu Lefaucheux kaliber 16 i 18 pochodzące z okresu 1832 roku. Broń została znaleziona i zabezpieczona w jedynym z mieszkań przez śledczych z Czerwionki-Leszczyn. Jak się okazało mieszkaniec powiatu rybnickiego nie posiadał wymaganego zezwolenia. Z uwagi na swoją wartość historyczną, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji rybnickiej jednostki – komisarz Tomasz Długi oraz starszy aspirant Wojciech Pielczyk – asystent do spraw uzbrojenia, przekazali broń na ręce Marcina Nygi – kuratora Działu Zbrojownia Zamkowa Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Świetnie zachowane egzemplarze wzbogacą kolekcję wystawy. Broń będzie mogła być odtąd oglądana i podziwiana przez kolejne pokolenia w pszczyńskim muzeum.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj