StartWiadomości Wiadomości dnia

Nielegalne odpady w Bukowie – śledztwa nie będzie

Na formularz kontaktu DAJ ZNAĆ wpłynęła do nas informacja o śmieciach, oponach i plastikach jakie nocą wożone są na jedną z prywatnych posesji w Bukowie w gminie Lubomia, oraz na miejscową hałdę, gdzie od razu odpady są zasypywane kamieniem.
Na początku marca do komisariatu policji w Gorzycach wpłynęło ze Straży Gminnej w Lubomi zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na ujawnieniu odpadów:

Po otrzymaniu tego zawiadomienia policjanci następnego dnia, udali się pod wskazane miejsce, gdzie zastali mężczyznę, który oświadczył, że jest właścicielem tego terenu, a odpady złożone tutaj w tym miejscu zostały przewiezione za jego zgodą. Mają być wkrótce stąd zabrane. Jak oświadczył mężczyzna, miała to być tylko chwilowa usługa na rzecz jednej firm z terenu Gliwic. Nie wiem ile tych opon było, natomiast 14 ciągników siodłowych miało tam złożyć te odpady w postaci tych żółtych opon.

Na miejscu pod nadzorem prokuratury pracowali policjanci, przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Wodzisławskiego Starostwa oraz Urzędu Gminy w Lubomi:

Wspólnie ustalili, że odpady te nie są środkami szkodliwymi, w związku z tym nie wyczerpują one znamion przestępstwa.

-mówiła Marta Pydych, oficer prasowy wodzisławskiej policji, która dodaje, że w Urzędzie Gminy w Lubomi toczy się w tej sprawie postępowanie administracyjne. Właściciel gruntu ma 14 dni na usunięcie odpadów.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

 

Zostaw komentarz