Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Nielegalne składowisko odpadów w Cieszynie. O porzuconych oponach i odpadach budowlanych zawiadomiono policję

Zużyte opony, a także odpady budowlane zostały porzucone w Cieszynie - konkretnie przy ul. Wiślańskiej. Tamtejsi urzędnicy określają to jako nielegalne składowisko odpadów, o którym zawiadomione zostały już służby. - Urząd skierował zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Komendy Powiatowej Policji - informują w Urzędzie Miasta w Cieszynie.

fot. FB/Miasto Cieszyn

Szacowany czas czytania: 01:02

Nielegalne składowisko odpadów w Cieszynie. Zawiadomiono już o nim policję

Wydaje się to oczywiste, ale rzeczywistość – niestety – pokazuje co innego. A chodzi o odpady, które choć powinny lądować w śmietnikach lub w miejscach przeznaczonych do ich składowania – nie zawsze tam trafiają.

Bywają one porzucane w przypadkowych miejscach, gdzie tworzą się w ten sposób nielegalne składowiska odpadów. Takie powstało też w Cieszynie, w rejonie ul. Wiślańskiej.

Na terenie gminnym nieustalony sprawca lub sprawcy porzucili odpady budowlane oraz zużyte opony

– informują w Urzędzie Miasta w Cieszynie, w którym dodają, że o sprawie zawiadomiono miejscową policję.

Cieszyńscy urzędnicy złożyli w niej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Przy okazji, urzędnicy Urzędu Miasta w Cieszynie zwracają się z apelem do mieszkańców, aby reagowali oni widząc podejrzane sytuacje z pozbywaniem się odpadów.

Apelujemy do mieszkańców o reagowanie na tego typu incydenty oraz zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji odpowiednim służbom

– piszą w mediach społecznościowych cieszyńscy urzędnicy, którzy dodają, że wspólna troska o środowisko pozwoli zapobiegać tego typu sytuacjom w przyszłości.

Ten widok aż kłuje w oczy! Dzikie wysypisko śmieci w gminie Lubomia

Źródło: FB/Miasto Cieszyn

REKLAMA