Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To już pewne. Racibórz ma nowego prezydenta!

Facebook Twitter

Wybory w Raciborzu wygrał Dariusz Polowy, przedsiębiorca, stojący na czele komitetu z hasłem: RACIBÓRZ MOŻE BYĆ WIELKI. Jak podała Miejska Komisja Wyborcza w Raciborzu, Dariusz Polowy zdobył 9833 głosy, to blisko 55 % poparcia, gdy jego kontrkandydat- obecny prezydent Raciborza- Mirosław Lenk miał 45,1 % wszystkich głosów. Frekwencja wyniosła 42,95 %.

Fot. facebook.com/dariuszpolowysrc/

Dariusz Polowy ma 52 lata, żonę i trzech synów, działa w branży poligraficznej. Jako kandydat na prezydenta Raciborza przedstawił tzw. „Dziesiątkę Dariusza Polowego”, to program rozwoju Raciborza, który ma wykorzystać przede wszystkim położenie miasta na skrzyżowaniu dwóch szlaków komunikacyjnych: linia wschód – zachód oraz północ – południe. Dzięki temu Racibórz może stać się centrum logistycznym i przeładunkowym- czytamy na jego stronie internetowej.

Podstawy dla rozwijającego się i bezpiecznego Raciborza to dokończenie zbiornika Racibórz Dolny, budowa portu na Odrze czy intensyfikacja starań o inwestycje drogowe: droga Pszczyna- Racibórz czy przyspieszenie budowy obwodnicy Raciborza. Komunikacja to punkt trzeci w jego programie, jest partnerskie i poważne podejście do przedsiębiorców ale też sprawa walki ze smogiem, cały plan zamyka: Racibórz atrakcyjny turystycznie i kulturowo. Obietnice Polowego do sprawdzenia TUTAJ!

Dariusz Polowy może zacząć realizować te punkty, a wiemy, że wspierać go w tym będzie między innymi Michał Fita, który również startował w I turze wyborów, Dariusz Polowy zapowiedział, że Fita będzie wiceprezydentem Raciborza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj