Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niepełnosprawny Dariusz, przebiegnie dla chorej Lenki!

Facebook Twitter

Niepełnosprawny biegacz, Dariusz Strychalski, który ma na koncie już starty w takich zawodach jak Badwater (217 km), czy Spartathlon (246 km), znów podejmuje się nadludzkiego wyzwania. Tym razem w naszym regionie.

8 czerwca swoje zmagania rozpoczął wzdłuż Głównego Szlaku Sudeckiego, a dziś (15.06.) Głównego Szlaku Beskidzkiego (wystartował z Ustronia – Schronisko Górskie PTTK „Rysianka”), by po 960 km pojawić się na trasie Biegu Rzeźnika. A wszystko po to, by pomóc chorej Lence.

Darek sam jest osobą niepełnosprawną. – Przy przejściu przez ulicę zostałem potrącony przez ciężarówkę. W ciężkim stanie trafiłem do szpitala, gdzie przez prawie 2 miesiące byłem nieprzytomny. Przeszedłem w sumie trzy trepanacje czaszki, dwie operacje oka. Okazało się, że po wypadku zostałem częściowo sparaliżowany. Mam niedowład prawostronny, czyli przykurcz ręki i niedowład nogi. Do tego jeszcze niedowidzę na jedno oko – mówi. Mimo to obecnie Darek pokonuje na biegowych treningach tygodniowo 140-170 km.

Oprócz tego, że bierze udział w ekstremalnie długich ultramaratonach, chce pomagać innym osobom, dla których los nie był łaskawy. W tym roku powstał kolejny biegowy projekt charytatywny #BiegiemDlaLenki przy udziale Stowarzyszenia Zarazić Pasją.

Pieniądze zebrane w tym projekcie przez Fundację Darka Strychalskiego „Zwycięzca” zostaną przekazane na leczenie siedmioletniej Leny Bęben, która cierpi na rzadką chorobę autoimmunologiczną, charakteryzującą się ostrym niedomaganiem płuc.

Jak można pomóc?

Na profilu Darka Strychalskiego czytamy:

Poszukuję chętnych osób, które zechciałyby stworzyć EKIPĘ WPIERAJĄCĄ. Ekipa taka miałaby za zadanie pełnić rolę ZAPLECZA TECHNICZNEGO na obu etapach biegu GSS + GSB (08/06-14/06/2019 oraz 15/06-21/06/2019).

Również zapraszam do wspólnego biegu na wszystkich etapach. Towarzystwo będzie dawało mi dużo siły. Osoby chcące pomóc w projekcie proszę o kontakt przez FB lub e-mail darek.strychalski@gmail.com.

Ponadto można wpłacać pieniądze na konto fundacji “Zwycięzca”.

Zmagania Darka, można śledzić: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj