Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niepodległa do hymnu! Mieszkańcy Jastrzębia wyśpiewali Mazurka Dąbrowskiego [WIDEO]

Facebook Twitter

Sołtys, pięściarka, hokeista, piłkarz, radny miejski, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta, pastor ewangelicki oraz dzieci z SP 4. Mieszkańcy Jastrzębia wyśpiewali razem hymn. Z prezydent Anną Hetman nagrali niezwykłą wersję hymnu, wersją na 11 listopada 2020 roku, na Dzień Niepodległości w czasie pandemii.

www.jastrzebie.pl

Antoni Weissmann – sołtys sołectwa Szeroka, pięściarka Laura Grzyb, hokeista JKH GKS Jastrzębie Mateusz Bryk, piłkarz GKS Jastrzębie Farid Ali, Agata Piotrkowska – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta, radny Rady Miasta Grzegorz Mosoń i ks. Marcin Ratka-Matejko – pastor parafii Ewangelicko-Augsburskiej oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ludwika Jerzego Kerna. Wszyscy oni stanęli przed mikrofonem, by z okazji Narodowego Święta Niepodległości, wraz z prezydent Anną Hetman, zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”.

W związku z epidemią koronawirusa, do studia nagrań weszli pojedynczo. Tam każdy z zaproszonych gości samodzielnie musiał zmierzyć się z melodią hymnu. Jednak za sprawą odpowiedniego montażu, „Mazurek Dąbrowskiego” został wykonany przez nich wspólnie. Dzięki temu film „Niepodległa do hymnu! Jastrzębie-Zdrój” to film poruszający w dwójnasób.

Ostatnie lata pokazały, że jastrzębianie potrafią się jednoczyć wokół naszych narodowych świąt; że chcą celebrować je wspólnie. Mając to na uwadze, jak również fakt, że nie możemy w obecnej sytuacji się spotkać, postanowiliśmy nagrać ten film. Zwłaszcza w tak trudnych dla naszej społeczności sytuacjach, powinniśmy być razem. To nagranie – tak poruszające w swej wymowie – ma nam to jeszcze raz, dobitnie pokazać. Nasz hymn, nasze barwy narodowe powinny nas łączyć, nigdy natomiast dzielić

– podkreślała prezydent Anna Hetman.

Jastrzębie pokazało też jak powstawało nagranie z okazji Dnia Niepodległości:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021