Niepokonani są w tym sezonie hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie

W piątym meczu odnieśli piąte zwycięstwo, tym razem pokonując 3:2 Zagłębie Sosnowiec. To nie była jednak łatwa wygrana. Po trafieniach w pierwszej odsłonie meczu Petera Fabuša i Łukasza Nalewajki jastrzębianie prowadzili 2:0.

W drugiej tercji gospodarze strzelili bramkę, na którą trafieniem odpowiedział Martin Kasperlík. Na początku trzeciej tercji Zagłębie strzeliło jednak bramkę kontaktową i do końca spotkania trwała zacięta walka. Ostatecznie z wygranej cieszyli się jastrzębianie. Już jutro (25.09.) czeka ich kolejny pojedynek, tym razem na Jastor przyjeżdża mistrz Polski, GKS Tychy.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – JKH GKS JASTRZĘBIE 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

0:1 – 13:46 – Peter Fabuš – Maciej Sulka
0:2 – 19:14 – Łukasz Nalewajka – Martin Kasperlík, Jakub Michałowski
1:2 – 24:54 – Tomáš Káňa – Łukasz Podsiadło
1:3 – 28:05 – Martin Kasperlík – Jakub Grof, Łukasz Nalewajka (5/4)
2:3 – 31:40 – Vladimír Luka – Michał Bernacki (5/4)

Zagłębie Sosnowiec: Czernik (Radziszewski) – Działo, Charousek, Rutkowski, Słaboń, T. Kozłowski – Martinka, Kaluža, Luka, Káňa, Bernacki – Horzelski, Podsiadło, A. Jaskólski, Stojek, Jaroš – Gniewiek, J. Jaskólski, Pędraś, Sikora, P. Jarosz.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) – Grof, Michałowski, Kasperlík, Dubinin, Ł. Nalewajka – Sulka, Homer, Komínek, Kulas, Fabuš – Kubeš, Gimiński, Nahunko, D. Jarosz, R. Nalewajka – Bigos, Matusik, Świerski, Paś, Wróbel.