Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nieprzejezdne drogi. Ulice podtopione w całym regionie

Facebook Twitter

Ponad 130 razy wyjeżdżali od wczoraj (13.10.) strażacy w regionie interweniując w związku z intensywnymi opadami deszczu. Trudna sytuacja jest w powiecie wodzisławskim.

W powiecie wodzisławskim zalana jest i praktycznie nieprzejezdna ulica Wyzwolenia w Marklowicach. Podobnie jest na Kasztanowej w Radlinie. Na ulicy Chrobrego z brzegów wystąpił Leśnica i zalała trzy posesje, wylała także Nacyna przy Radoszowskiej w Rydułtowach, gdzie podtopione zostały także trzy prywatne posesje.

W Rybniku strażacy wypompowywali wodę z zalewanych lokalnych ulic Skalnej i Korczaka. Także w powiecie cieszyńskim woda wdarła się na drogi. Nieprzejezdne są: ulica Szkolna w Marklowicach Górnych i Główna w Pruchnej, strażacy interweniowali także na Hallera w Kończycach Małych i na Stawowej w Zebrzydowicach.

Problemy z przejazdem o poranku mogą być także na ulicy Browarnej w Kuźni Raciborskiej. Tradycyjnie zalewane są także dwie lokalne drogi w Żorach, Piwonii i Elsnera, strażacy co kilak godzin jeżdżą tam wypompowywać wodę. Pozostałe interwencje to głównie wypompowywanie wody z zalanych piwnic prywatnych domów.

Telefony w komendach z prośbą o pomoc wciąż dzwonią. Strażacy cały czas mają pełne ręce pracy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022