Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niespełna miesiąc pozostał do kolejnych wyborów do senatu. Startuje czterech kandydatów

Facebook Twitter

Mieszkańcy Rybnika oraz powiatów rybnickiego ziemskiego i mikołowskiego już 7 września zdecydują, kto zastąpi w senacie Bolesława Piechę, który został wybrany do europarlamentu.

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała czterech kandydatów. Pierwszy z nich to dobrze znany w Rybniku, lider miejscowej Platformy Obywatelskiej, poseł na sejm, Marek Krząkała.

Dla wielu jego obecność na liście kandydatów jest zaskoczeniem, mówiło się, że po raz kolejny wystartuje w zbliżających się wyborach samorządowych. Teraz już wiadomo, że nie będzie po raz czwarty ubiegał się o urząd prezydenta Rybnika.

Jego główną kontrkandydatką jest posłanka, była radna sejmiku śląskiego Izabela Kloc z Prawa i Sprawiedliwości. Pochodząca z Mikołowa, mieszkająca w Kobiórze, podobnie jak Marek Krząkała ma duże doświadczenie samorządowe, co ciekawe, oboje mają także wykształcenie pedagogiczne.

Listę kandydatów uzupełnia Piotr Chmielowski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Poseł na sejm z ramienia Ruchu Palikota, po wykluczeniu z tej partii przeszedł do SLD. Chmielowski to mieszkaniec Mikołowa, związany z branżą medyczną, to właśnie on może napsuć krwi innym kandydatom.

Stawkę uzupełnia Maciej Urbańczyk z Nowej Prawicy – Janusza Korwina-Mikke.

Kto z nich zostanie senatorem z okręgu rybnicko-mikołowskiego? Wybory uzupełniające do senatu 7 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj