Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niespełna połowa rybnickich nauczycieli nie chce poddać się testom. Co na to prezydent Kuczera?

Facebook Twitter

Niespełna połowa rybnickich nauczycieli klas 1-3 oraz pracowników obsługi i administracji nie chce poddać się wymazom na obecność koronawirusa. Tymczasem w poniedziałek (18.01.) mają oni wrócić do szkół i rozpocząć naukę stacjonarną.

fot. FB/Szkoła Podstawowa nr 35 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Rybniku

Z 566 nauczycieli zdecydowało się na ten krok 287 osób. Jeszcze mniejsze zainteresowanie testami, pracowników obsługi i administracji. Z 619 osób na wymazy zgodziło się 228. Te liczby będą jeszcze mniejsze, bo powtórnie testów nie mogą przechodzić ozdrowieńcy.

Arkadiusz Żabka pytał prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę porannego gościa Radia 90, czy powrót uczniów klas 1-3 do szkół podstawowych to dobry krok:

Myślę, że rodzice i nauczyciele wyczekują otwarcia tych szkół, na pewno jakieś ryzyko jest, zaczynamy od tych najmłodszych. Mam nadzieję, że uda się to otwarcie, chociaż zawsze jest to ryzyko. Pamiętam o tym co się stało w październiku 2020, 3 tygodnie po rozpoczęciu roku szkolnego szkoły zostały zamknięte. Nie ma co ukrywać, że szkoły są też miejscem, gdzie jest ta transmisja.

Od najbliższego poniedziałku mają ruszyć także szkolne stołówki. Samorząd szykuje się nie tylko na otwarcie szkół, ale także na szczepienia.

Będziemy pomagać w transporcie osób, które będą miały problem z dotarciem do lekarza

– mówił w porannej rozmowie w Radio 90 Prezydent Rybnika Piotr Kuczera. To jedne z ustaleń jakie padły na poniedziałkowej (11.01.) wideokonferencji z wojewodą śląskim:

Potężna akcja informacyjna mam nadzieję, że skuteczna, rozpocznie się właściwie już dzisiaj, samorząd na pewno będzie w tym współuczestniczył.

Radio 90: W jaki sposób?

Przede wszystkim omawiano kwestie transportowe związane z transportem osób, które nie będą w stanie dojechać do swoich POZ. Wspomniano również o kwestiach szczepień nauczycieli, tutaj też na pewno kwestia zachęt. Generalnie pewnej polityce, która będzie promowała szczepienia na terenie naszego województwa

Miasto ma do dyspozycji autobusy, busy i samochody osobowe, póki co nie ustalono jakie pojazdy będą wykorzystywane w tej akcji.

A cała poranna rozmowa do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj