Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niespodzianka przy remoncie Parku Zdrojowego

Facebook Twitter

 W Jastrzębiu- Zdroju na szeroką skalę prowadzone są prace w tej części miasta. W ich trakcie natrafiono na niespodziankę  w zabytkowej muszli koncertowej.

fot.I.Grela/ jastrzebie.pl

Podczas robót okazało się, że już wcześniej, być może po wojnie, ktoś remontował konstrukcję i niestety użył dziurawek, które trzymały się jedynie na tynku. W trybie pilnym zlecono więc projekt budowlany, jak tylko zostanie zatwierdzony, remont obiektu zostanie wznowiony.

fot.IGrela/ jastrzebie.pl

fot.I.Grela/ jastrzebie.pl

Przypomnijmy: inwestycja w parku w Jastrzębiu rozpoczęła się już kilka lat temu. Teraz prace obejmują m.in. plac główny pomiędzy Domem Zdrojowym i Galerią Historii Miasta wraz z fontanną, ścieżką przed frontem i za budynkiem galerii. Trwa montaż dużej pergoli obok placu głównego, która docelowo da osobom odwiedzającym możliwość wypoczynku w zacienionym miejscu. Do zrobienia pozostaje oświetlenie terenu, schody terenowe, murki oporowe i elementy małej architektury.

Nad całością projektu czuwa Wojewódzki Konserwator Zabytków z Katowic. Całość inwestycji ma kosztować ponad 4 miliony złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj