Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nieswoją kartą płaciła za zakupy. Odpowie za kradzież z włamaniem

Facebook Twitter

Płatność zbliżeniowa cudzą kartą to przestępstwo kradzieży z włamaniem. Przypomina o tym policja z Knurowa, która zatrzymała kobietę, która kartą znajomego płaciła w różnych sklepach.

Fot. flyerwerk / pixabay.com

W minionym tygodniu policja przyjęła zgłoszenie o utracie portfela, w którym była m.in. karta płatnicza. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzonego mieszkańca Knurowa wynikało też, że ktoś za pomocą skradzionej karty, dokonał płatności zbliżeniowych. Policja dotarła do 30-letniej znajomej mężczyzny, sprawczyni, chcąc zdążyć przed zablokowaniem karty, tego samego dnia, w krótkich odstępach czasu, wykonała kilka transakcji zbliżeniowych, wszystko na kwotę prawie 400 złotych. Za popełnione przestępstwa grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że płatność zbliżeniowa cudzą kartą to przestępstwo kradzieży z włamaniem. Sprawca, pokonując zabezpieczenie elektroniczne, włamuje się bowiem do systemu i kradnie pieniądze, stanowiące płatność. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest zaś karą do 10 lat pozbawienia wolności.

– pisze policja z Gliwic na swej stronie w internecie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021