Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

„Nieszablonowość”. Tegoroczne pokazy w Cieszynie

Facebook Twitter

To będzie 16. edycja Studenckiego Przeglądu Filmowego czASKina. Hasło tegorocznych pokazów w kinie Piast w Cieszynie brzmi "Nieszablonowość".

www.facebook.com/pfczaskina

Pokazy co roku mają swój temat, w ubiegłym- filmy pokazywały różne strony buntu, inne tematy przewodnie: „Dzieciństwo – Dorastanie – Dorosłość”, „Dokument – Fabuła – Animacja”, „Dwie przestrzenie”, „Ciepłe prądy Skandynawii” oraz „Droga do Szczęścia”.

W tym roku motywem przewodnim będzie hasło: „Nieszablonowość”. Co się pod tym kryje? W ciągu trzech dni – 11, 12, 13 marca na uczestników czeka wiele nietuzinkowych atrakcji.

W poniedziałek (11.03.) wykład oraz warsztaty prowadzone przez dr Dorotę Prysak o osobach niepełnosprawnych. Prelekcja pt. „Osoba niepełnosprawna – człowiek czy kosmita?” oraz warsztaty „Kim jest osoba niepełnosprawna” będą miały miejsce w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie, a po nich odbędzie się happening na rynku. O 17.00 film„Carte Blache” (2015, reż. Jacek Lusiński), a po nim zostanie wyświetlony krótki metraż pt.„Brzydkie słowa” (2009, reż. Marcin Maziarzewski).

Wtorek (12.03.) zacznie się od warsztatów z szablonami, po których będzie miał miejsce w kinie „Piast” prawdziwy maraton filmowy: „Nazywam się Cukinia” (2016, reż. Claude Barras), filmy powstałe w ramach AFD– Akademii Filmu Dokumentalnego, prowadzonych przez Kamilę Chojnacką, następnie „Cudowny chłopak” (2017, reż. Stephen Chbosky), a zakończy „Multifrenia (2015, reż. Martyna Majewska).

Ostatni dzień festiwalu zacznie się od niespodzianki – spotkania z nieszablonowym gościem specjalnym w kawiarni literackiej „Kornel i Przyjaciele”, następnie znów pokazy: „Mechaniczna pomarańcza” (1971, reż. Stanley Kubrick), „Zabicie ciotki” (1984, reż. Mateusz Głowacki) oraz „Zimna wojna” (2018, reż. Paweł Pawlikowski).

Szczegóły dotyczące Czasu Kina 2019 TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj