Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nietrzeźwa 32-latka staranowała szafkę gazu i prądu

Facebook Twitter

Do zdarzenia doszło w niedzielę (28.06.) w nocy na ul. Spokojnej w Jastrzębiu-Zdroju. 32-letnia kobieta kierująca peugeotem nie dostosowała prędkości i straciła panowanie nad pojazdem. Samochód wypadł z drogi, taranując szafkę z gazu i prądu, następnie wjechał do rowu i uderzył w betonowy mostek. Jak się okazało, sprawczyni była pijana.

Fot. jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

W niedzielę około godziny 22.30 dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Spokojnej. Świadek, widząc kłęby dymu unoszące się przy drodze, natychmiast zadzwonił na numer alarmowy.

Gdy funkcjonariusze podjechali bliżej, zauważyli w rowie samochód. 32-letnia kierująca peugeotem, nie dostosowała prędkości, w zwiazku z czym straciła panowanie nad pojazdem. Wypadła z drogi, taranując szafkę z gazu i prądu, po czym wjechała do rowu i uderzyła w betonowy mostek.

Badania alkomatem wykazało, 1,6 promila w wydychanym powietrzu. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata.

Nietrzeźwy, który wsiada za kierownicę, stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu! Alkohol prowadzi m.in. do:

  • zmniejszenia szybkości reakcji,
  • ograniczenia pola widzenia,
  • błędnej oceny odległości i szybkości,
  • błędnej oceny własnych możliwości i znacznego obniżenia samokontroli i koncentracji,
  • rozproszenia uwagi oraz senności.

Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy, kiedy widzimy, gdy za kierownicę wsiada nietrzeźwy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj