Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nieuczciwa firma budowlana. Mieszkanka powiatu wodzisławskiego twierdzi, że straciła 120 tysięcy złotych

Facebook Twitter

To miał być dom marzeń, niestety jak na razie mieszkanka powiatu wodzisławskiego twierdzi, że oszukała ją nieuczciwa firma budowlana, która miała wybudować jej dom pod klucz. Kobieta twierdzi, że straciła 120 tysięcy złotych.

fot. annawaldl \ pixabay.com

Sprawę skierowała do Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim, będzie też szukała sprawiedliwości na drodze cywilno-prawnej. Skontaktowała się też z naszą redakcją, by przestrzec innych, że nieuczciwa firma budowlana funkcjonuje w naszym regionie. Jak mówi, dom został postawiony za 320 tysięcy złotych, jednak rzeczoznawca wycenił, że jest ona wart 200 tysięcy:

Radio 90: Na czym polegało to oszustwo?

Słuchaczka: Na braniu zaliczek i niewywiązywaniu się z tego. Ani jedna faktura przez okres trwania umowy nie została mi przekazana.

Radio 90: Ile Państwo stracili pieniędzy?

Słuchaczka: 120 tysięcy złotych. Zatrudniłam rzeczoznawcę budowlanego, szacował, że na każdym materiale wykonanych prac też były tam cięcia. Partactwo na zasadzie pokazać się, coś zrobić i znikać, bo skoro przelewy był na takie duże kwoty, a oni z tego nic nie robili, trudno się w ogóle było rozliczyć. Na obecną chwilę jak umowa została zerwana, przez nich oczywiście, uciekli po prostu z budowy łącznie z ich kierownikiem.

Fot. pixabay.com

Nieuczciwa firma budowlana. Ta oferta była najtańsza

Jak mówi nasz słuchaczka, teraz konieczne było zatrudnienie innych firm, by te dokończyły prace budowlane:

Słuchaczka: Jest masa, szereg usterek, brakująca część dachu nad elewacją, nad wejściem, przeciekający dach. Ja właśnie ku przestrodze, żeby ten człowiek już więcej nikomu nie spartolił domu i nie oszukał. Szukałam po prostu jakiejś oferty, że tak powiem. Ta nie ukrywam, była najtańsza. Obiecali, że to mi zrobią, tamto, przeprowadzkę zorganizują. To jest firma, która tak naprawdę nic nie potrafi i bazuje na samych podwykonawcach.

Sprawa trafiła do wodzisławskiej prokuratury. Dziś nie wiadomo czy zostanie wszczęte śledztwo. Wiadomo natomiast, że tego typu sprawa może być prowadzona w oparciu o proces cywilno-prawny, jaki będzie musiała wytoczyć firmie mieszkanka powiatu wodzisławskiego.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Oglądaj nasze filmy na YouTube:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj