Nieudany mecz GKS-u Jastrzębie w Radomiu. Tym razem bez ligowych punktów

Nie udała się piłkarzom GKS-u Jastrzębie wyprawa po ligowe punkty do Radomia. Sobotni (13.03.) mecz z tamtejszym Radomiakiem przegrali 0:2. Tym razem jastrzębianie zagrali gorzej niż w dwóch poprzednich spotkaniach i musieli uznać wyższość przeciwnika, który liczy się w walce o awans do ekstraklasy.

Na pomeczowej konferencji trener GKS-u stwierdził:

Paweł Ściebura: Wiedzieliśmy, że Radomiak podrażniony ostatnią porażką początek meczu będzie miał bardzo mocny i tak było. Początek przetrwaliśmy i straciliśmy bramkę w najmniej spodziewanym momencie, bo od dwudziestej minuty to my zaczęliśmy przejmować inicjatywę. Lepiej operowaliśmy piłką i stworzyliśmy dwie sytuacje, których nie zamieniliśmy na gole. Druga połowa, Radomiak bronił wyniku, cofnął się na własną połowę, nam było trudno rozgrywać atak pozycyjny i tworzyć sytuacje. Przy okazji nadziewaliśmy się na kontry. Efekt jest taki, że przegrywamy mecz 2:0.

GKS Jastrzębie jest na 15. miejscu w tabeli pierwszej ligi. W najbliższą sobotę (20.01.) zagra u siebie z Chrobrym Głogów.

Radomiak Radom – GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)

1:0 – Leandro 33’
2:0 – Meik Karwot 69’

Radomiak Radom: Mateusz Kochalski – Miłosz Kozak (77. Rok Sirk), Leandro (87. Artur Bogusz), Michał Kaput, Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Karol Angielski (82. Patryk Mikita), Damian Gąska (82. Dominik Sokół), Raphael Rossi, Dawid Abramowicz, Meik Karwot.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Kryspin Szcześniak, Aleksander Komor, Dawid Witkowski – Lukas Bielak – Jakub Apolinarski (70. Kamil Jadach), Marek Mróz (81. Dominik Szczęch), Daniel Feruga (70. Łukasz Zejdler), Farid Ali – Daniel Rumin (60. Daniel Szczepan).

Żółte kartki: Abramowicz, Kaput (Radomiak) oraz Pawełek, Szcześniak, Komor (GKS).