Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niewybuch przy DK 45 w Bieńkowicach. Dziś zabiorą go saperzy

Facebook Twitter

Niewybuch w Bieńkowicach czeka na saperów. Znaleziono go w niedzielę (7.03.) przedpołudniem, na polu przy drodze krajowej numer 45. Miejsce z 25- centymetrowym niewybuchem zostało zabezpieczone przez policjantów z Krzyżanowic, oni będą pilnować miejsca do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Policja z Raciborza przypomina co zrobić w przypadku odnalezienia niewybuchu.

Pierwszą najważniejszą zasadą w przypadku odnalezienia niewybuchu jest zachowanie najwyższej ostrożności. Nie wolno dotykać znalezisku. Dobrze jest też wyraźnie oznakować miejsce odnalezienia niewybuchu w celu ostrzeżenia osób postronnych, aby nie narażać ich bezpośrednio na niebezpieczeństwo.

Po znalezieniu niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję. Funkcjonariusze w dalszych krokach powiadomią patrol saperski, który zabezpieczy ładunek. To mundurowi na miejscu podejmują decyzję, czy niewybuch może grozić bezpieczeństwu osób postronnych i czy konieczne jest organizowanie ewakuacji.

Podczas zgłaszania należy dokładnie określić miejsce oraz podać szczegółowy opis znalezionego przedmiotu. Jeśli znalezisko znajduje się w miejscu trudnym do zlokalizowania, np. pole wtedy pozostańmy na miejscu do czasu przybycia służb.

Pamiętajmy, że pod żadnym pozorem nie możemy lekceważyć znaleziska. Ładunek znajdujący się w pocisku może w każdej chwili detonować.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj